Gruodžio 16 d. LVBOS tyrimų rezultatų pristatyme LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas pasakojo ir susitikimų su savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybomis (BOT) rezultatus. Tai taip pat vykdomo ir finansauojamo SADM projekto „Lietuvos vietos bendruomenkių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“ veiklų plano dalis.

Susitikimai su savivaldybių BOT buvo organizuoti susitinkant su 10 apskričių savivaldybėmis. Išskyrus Pakruojo, Telšių, Anykščių, Pagėgių, Neringos ir Kretingos savivaldybes, dalyvavo ir buvo diskutuota su visų BOT nariais, savivaldybių ir bendruomenių atstovais.

Pagrindinis LVBOS susitikimų – diskusijų tikslas – kaip sekasi 2019 m. suformuotoms taryboms ir kaip gyvena mūsų bendruomenių organizacijos kaimuose ir miestuose. Susitikimuose buvo kelti keli kalusimai: kaip sekasi tarybai, kokius klausimus svarsto, Ar yra bendruomenių organizacijų finansavimas savivaldybėse, kokios tarybų pastabos ir pasiūlymai tolimesnei veiklai. Aiškinantis bendruomenių finansavimą, LVBOS norėjo sužinoti, kokios finansavimo programos ar priemonės yra savivaldybėse, kaip jomis pasinaudoja BO.

Žinojome, kad iš esmės BO tarybos suformuotos visose savivaldybėse, tik Rietavo ir Panevėžio rajonuose – NVO tarybos. Tarybos sujungtos 3 savivaldybėse (Skuodo, Akmenės ir Joniškio), o 10-yje svarstyta galimybė sujungti. Pastebėtas labai nevienodas tarybų aktyvumas, tendencija esant stipriai savivaldybės skėtinei BO organizacijai ar aktyviai bendradarbiaujant su VVG – stipri ir taryba. Tarybos aktyvumą palaiko ir bendradarbiavimas su savivaldybe, jos pagalba ir geranoriškumas sprendžiant vietos bendruomenių klausimus ir atliepiant jų poreikiams.

Išsiaiškinus tarybų neaktyvumo priežastis ir gerąją patirtį, manome, kad ir Nacionalinė BO taryba įsirašys į savo planus aktyvų bendradarbiavimą su savivaldybių tarybomis, pasikeitimą informacija, o LVBOS – tai buvo nauja veiklos patirtis, numatytomas glaudesnis bendradarbiavimas su BO tarybomis, o bendruomenėms – mokymų planus.

Labai dėkojame visoms savivaldybėms ir taryboms, bendruomenių organizacijoms už pasidalinimą savo pastabomis, patirtimi ir pasiūlymais.

Susitikimų rezultatai yra įkelti čia: https://lvbos.lt/dokumentai/ LVBOS dokumenta/Rezoliucijos (išskleisti).

You are currently viewing Susitikimų su savivaldybių bendruomenių organizacijų tarybomis rezultatai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.