Birželio 7 d., ryte, dėl Labdaros ir paramos įstatymo pataisos skirti 1,2 proc. NVO sektoriui Seime įvyko spaudos konferencija „NVO finansavimas ir atsakingas piliečių dalyvavimas sprendžiant viešojo gyvenimo klausimus“, kurioje dalyvavo VŠĮ “NVO teisės instituto” direktorius Rytis Jokubauskas, labdaros organizacijos “Maltiečiai” generalinis sekretorius, organizacinės plėtros vadovas Edvinas Regelskis, iniciatyvos “Niekeno vaikai” įkūrėja Indrė Vileitė, labdaros ir paramos fondo “Maisto Bankas” direktorius Simonas Gurevičius, VšĮ “Vaikų linija” vadovas Dr. Robertas Povilaitis, visuomeninės organizacijos “Gelbėkit vaikus” lėšų paieškos vadovė Živilė Žvinienė ir Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos pirmininkė Eglė Juozapavičienė.

Birželio 7 d. vakare Seimas balsavimu (už – 82, prieš – 17, susilaikė – 18) priėmė labai svarbią Labdaros ir paramos įstatymo pataisą dėl 1,2 % GPM skyrimo NVO sektoriui. Šis sprendimas labai svarbus NVO sektoriaus ir vietos bendruomenių organizacijų stiprinimui.

LVBOS pirmininkė Eglė Juozapavičienė dėkoja visiems bendruomeninių organizacijų nariams už tai, kad visų savanoriško darbo dėka galėjome išdidžiai ir atsakingai pareikšti, kad esame verti galimybės turėti mūsų veiklą įtakojančią teisę į piliečių paramą. Dėkoja už nuveiktą darbo ir veiklų viešinimą. Už tai, kad tai, ką visi kartu darome yra reikšminga vietos bendruomenės gyvenime. Kad pilietiškumo ugdymas, per konkrečias veiklas, bendruomeninėse organizacijose jau senai turi ne teorinį, o praktinį laiko ir ekstremalių situacijų patikrintą bei užgrūdintą pagrindą. Pirmininkė taip pat dėkoju Seimo nariams, kurie savo balsavimu pademonstravo bendruomenininkų darbo pripažinimą, atkreipė dėmesį į savanorystės vertę ir įtaką vietos bendruomenės gyvenime.

Paruošta pagal LVBOS pirmininkės E. Juozapavičienės ir socialinių tinklų informaciją.

You are currently viewing Patvirtinta: 1,2 procento GPM tik NVO sektoriui

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.