Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS) rengia 2022-2027 metų plėtros strategiją. Strategijos rengėjai nustatė, kad dabartinėje situacijoje labai svarbu išgryninti ir atskirti bendruomeninės organizacijos sampratą ir vaidmenį, pabrėžiant šių nepelno organizacijų daugiafunkciškumą, kuomet dėmesys skiriamas patiems įvairiausiems vietos gyventojų poreikiams.

Strategijos rengimui inicijuotos buvo dvi dirbtuvės, trukusios 6 dienas ir 10-tyje nuotolinių susitikimų. Strategija rengta keturiose darbo grupėse: išorės politikos, vidaus politikos, bendruomeninių organizacijų plėtros ir teisinės aplinkos. Strategija siekiama sisteminio pokyčio, kuris suteiktų postūmį bendruomeninių organizacijų sektoriaus atgimimui.  Todėl rengiant strategiją pirmiausia suformuotas problemų medis, padedantis nuodugniai išnagrinėti tas LVBOS veiklos  sritis, kurios netenkina ir jas būtina transformuoti, siekiant kokybiškai geresnių rezultatų.

Šiandieninė situacija šalyje ir visame pasaulyje, kai vienas po kito ištinka socio-ekonominiai sukrėtimai, gilinantys atskirtį, nedarbą, izoliaciją, kriminogeninę padėtį, emigraciją ir mirtingumą skatina valdžios institucijas atsigręžti į bendruomenėse slypintį socialinį kapitalą. Taip pat kyla poreikis plėsti ir stiprinti bendruomeninių organizacijų veiklos lauką. Strategijos rengėjai nustatė, kad dabartinėje situacijoje labai svarbu išgryninti ir atskirti bendruomeninės organizacijos sampratą ir vaidmenį, pabrėžiant šių nepelno organizacijų daugiafunkciškumą, kuomet dėmesys skiriamas patiems įvairiausiems vietos gyventojų poreikiams.

Diskusijų grupės nustatė, kas esama teisinė aplinka riboja bendruomeninių organizacijų galimybes dalyvauti savivaldoje, o formuojant šalies ir regionų viešąją politiką neatsižvelgiama į bendruomeninių organizacijų pasiūlymus. Kartu pripažįstama, kad siekiant ambicingų tikslų svarbu iš esmės stiprinti ir formuoti atsakomybėmis grįstą LVBOS struktūrą, plėsti kompetencijas ir stiprinti bendruomeninių organizacijų tarpusavio partnerystę bei sąveiką su mokslu, verslu ir valdžios institucijomis.

LVBOS 2022-2027 m. strategijos projektą numatoma paskelbti šių metų pabaigoje, 2022 m. pratęsti diskusijas ir paruošus galutinį variantą, priimti jį 2022 m. ataskaitiniame rinkiminiame LVBOS narių susirinkime.

LVBOS strategija rengiama vykdant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos „Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2021 metais atrankos konkurso priemonės projektą „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“ Nr. NOBP01272. Projekto tikslas – stiprinti Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungą (LVBOS), sukuriant jos veiklos strategiją, ugdant narių tarpusavio partnerystę, bendradarbiavimą ir komunikaciją, kompetencijas ir institucinius gebėjimus įvairiose viešosios politikos srityse, viešinant jos veiklą.

You are currently viewing LVBOS strategijos kūrimas artėja į pabaigą

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.