Gruodžio 16 d. LVBOS pristatė dviejų vykdomo SADM projekto „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“ tyrimų rezultatus: Lietuvos bendruomenių organizacijų galimybių ir poreikių tyrimą ir susitikimų su savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybomis.

Lietuvos bendruomenių organizacijų galimybių ir poreikių apklausos, vykusios gegužės-birželio mėn., tyrimo ataskaitą pristatė VDU mokslininkės Jurga Bučaitė-Vilkė ir Viktorija Baranauskienė, o susitikimų su savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybomis (BOT) analizę – LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas.

Mokslininkės pažymėjo, kad tyrimo tikslas išnagrinėti stipriąsias ir silnąsias bendruomenių organizacijų (BO) sritis ir jų galimybes bei poreikius. Pažymėtina, kad bendruomenės susiduria su dviprasmiškumu horizontaliai ir vertikaliai, kurie apima santykius tarp individų ar jų interesų tam tikroje geografinėje vietovėje ar teritorijoje ir santykius tarp gyventojų ar interesų grupių ir savivaldos ar valstybės institucijų. Ir ne visada savivaldos ar valstybės norai ar planai atinka pačios bendruomenės poreikius ir galimybes. Tai susiję su BO žmogiškaisiais, materialiais, finansiniais resursais, kas apsprendžia ir veiklos galimybes.

Apklausoje buvo aiškintąsi ir BO galimybės teikti viešąsias paslaugas. Tai tiesiogiai susiję su kompetencijomis ir vietos poreikiais: kultūrinės, sveikatinimo, pagalbos ir paslaugos vienišiems senyvo amžiaus žmonėms, vaikų ir jaunimo neformaliuoju užimtumu. Ir čia, reikia pasakyti, kaimo ir miesto BO interesai ir norai beveik nesiskiria. Todėl LVBOS svarbu, kad mus kuruojančios pagal įstatymus 3 ministerijos išgirstų bendruomenių balsą ir tai būtų įrašoma priemonių planuose.

Vadovaujantis šiuo tyrimu LVBOS numačiusi pateikti savo pasiūlymus BO programoms tobulinti.

Labai džiaugiamės, kad pristatyme gausiai dalyvavo ir bendruomenių, ir savivaldybių, ministerijų, savivaldybių asociacijos atstovų, Seimo narių. Dėkojame visiems dalyvavusiems ir mūsų mokslininkėms.

Tyrimo rezultatai ir skaidrės yra paskelbti čia: https://lvbos.lt/dokumentai/ LVBOS dokumetai/Rezoliucijos.

You are currently viewing Pristatytas Bendruomenių organizacijų galimybių ir poreikių tyrimas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.