Lapkričio 11 dieną Upytės Tradicinių amatų centre, Panevėžio r., įvyko susitikimas – diskusija su Panevėžio apskrities Pasvalio, Rokiškio, Biržų, Panevėžio miesto ir Panevėžio rajono savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų atstovais. Susitikime nedalyvavę Kupiškio atstovai bus pakviesti į nuotolinį susitikimą su Utenos apskrities BO tarybomis.

Panevėžio rajone BO tarybos funkcijos perduotos NVO tarybai, joje yra 2 bendruomenių organizacijų atstovai. Rajone veikia 67 bendruomenių organizacijos, kurių didžiąją daugumą vienija aktyvi Panevėžio rajono kaimo bendruomenių sąjunga. Pati savivaldybė remia bendruomenes, joje veikia dalyvaujamasis biudžetas.

Rokiškio savivaldybės atstovė ir BO tarybos narė papasakojo, kad BOT veikia, bet nelabai aktyvi, o rajono bendruomenių aktyvumas įvairus. Rokiškio savivaldybė bendruomenes remia ir koofinansuoja per VVG projektus, ŽŪM programas. Atstovės nuomone, bendruomenių aktyvumas priklauso nuo pirmininko aktyvumo, bendruomenės turi arba naudojasi patalpomis. Rokiškyje registruotos dvi miesto bendruomenės, kurios aktyvumu nepasižymi.

Labai nudžiugino neseniai susikūrusi jauna Pasvalio rajono Pušaloto miestelio bendruomenė ir jos nariai ir tokia pat jauna optimistė seniūnė. Seniūnijoje veikia bendruomenės taryba! Pasvalio r. savivaldybėje veikia BO taryba, dalyvavo jos pirmininkė, kuri pažymėjo, kad BO ir NVO tarybos nariai tie patys, tačiau BO taryba neaktyvi, o NVO taryba – labai. Pastarojoje yra 4 BO atstovai. Naujoji pirmininkė kupina noro BO tarybos veiklą aktyvinti. Rajono savivaldybė remia bendruomenes, joje dirba buhalterė, kuri tvarko bendruomenėms ir NVO buhalterinę apskaitą. Pasvaliečiai prašo organizuoti respublikinius mokymus bendruomenių pirmininkams.

Biržuose BO taryba kūrėsi labai sunkiai, yra 6 nariai, iš kurių 3 – savivalybės atstovai, 2 yra NVO atstovai ir tik 1 BO atstovas. Aktyvi Biržų kaimo bendruomenių sąjunga, kuri jungia beveik visas rajono kaimo bendruomenes. Jų aktyvumas nevienodas. Su savivaldybe bendradarbiaujama normaliai, yra paramos programa. Savivaldybė nutarė įdarbinti darbuotoją, kuris padėtų bendruomenėms ir NVO pildyti paraiškas, konsultuotų įvairiais klausimais.

Visai kita situacija Panevėžio mieste. BO taryba veikia, tačiau aktyvesnė NVO taryba, todėl jau vyko diskusijos dėl abiejų tarybų sujungimo, tačiau miesto bendruomenės reikalauja daugiau savo atstovų NVO taryboje. Panevėžio savivaldybėje yra NVO rėmimo programa, kuria pasinaudoja ir bendruomenės, veikia dalyvaujamasis biudžetas. Liūdniausia, kad nėra jokio bendradarbiavimo tarp savivaldybės ir bendruomenių (ko gero, tipinis miesto pavyzdys?), pasigendama dialogo, paramos.

Diskusija buvo labai įdomi, pasidalinta patirtimi, pasiūlymais. Dėkojame Vadoklių bendruomenei už šiltą priėmimą Tradicinių amatų centre. Jame tuo metu vyko Panevėžio TAU moterų darbų paroda.

LVBOS projekto „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, Nr. NOBP-01272, sutartis 2021-03-08 veiklų plano priemonė.

You are currently viewing Susitikimo su Panevėžio bendruomenių organizacijų tarybomis įspūdžiai

Šis straipsnis turi 1 komentarą

  1. Roma Šerplienė

    Labai miela buvo susitikti, išgirsti naujienas, pasidalinti patirtimi, geromis emocijomis. Sėkmės mūsų pirmininkui Ramūnui Navickui ir nepailstančiai ,,mamai“ Marijai Bindokaitei.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.