Lapkričio 16 d., įvyko LVBOS ir Utenos apskrities savivaldybių bendruomeninių organizacijų (BO) tarybų atstovų nuotolinis susitikimas, jame dalyvavo visų savivaldybių atstovai, Panvėžio miesto ir Jurbarko sav. BO tarybų pirmininkės, kurios nedalyvavo ankstesniuose susitikimuose Tauragės ir Panevėžio apskrityse.

Pandeminis laikotarpis Utenos apskrityse labai sumažino BO tarybų veiklą ir aktyvumą. Tačiau bendruomeninių organizacijų veikla vyksta ir esant apribojimams. Džiugu, kad savivaldybės remia vietos bendruomenines organizacijas, yra įvarių programų, kurias finansuoja ir koofinansuoja savivaldybės, skiriamos kompensacijos ūkinėms, komunalinėms ar administracinėms BO išlaidoms.

Aktyvios vietos veiklos grupės (VVG), kaimo bendruomenių asociacijos. Alytaus apskrities VVG aktyviausi kaimo bendruomenių pagalbininkai ir konsultantai, turintys didelę patirtį. Pvz. Lazdijų r. savivaldybė 2020 m. netgi turėjo specialią COVID-19 programą, kuria rėmė nevyriausybinį ir vietos bendruomenių sektorių.

Diskusija pakrypo į tai, ar BO ir NVO tarybų veiklos ir esami jose žmonės „dubliuojasi“, įstatymiškai galima bendruomeninių organizacijų tarybos funkcijas deleguoti NVO tarybai, tačiau iškyla klausimas: kiek joje turi būti atstovaujančių bendruomeninę veiklą atstovų? Nors ir aktyvi NVO taryba, tačiau kiek ji galės spręsti vietos bendruomenių klausimus? Aišku, kyla klausimas, kad ne tiek daug veikiančių rajonų savivaldybėse organizacijų, kad būtų kelios tarybos.

Įdomūs Alytaus miesto BO tarybos atstovų pasisakymai, kad mieste veikiant 4 bendruomeninėms organizacijoms, tačiau labai aktyvūs mieste ir reikalus sprendžiai seniūnaičiai. Alytiškiai uždavė klausimą kas yra bendruomeninė organizacija, kiek joje turi būti narių? Ar tinka Asociacijų įstatymas, prašantis tik 3 asmenų dalyvavimą organizacijai įsteigti? Šį klausimą nagrinėja ir LVBOS. Ar galime ką nors pakeisti, apibrėžti tikslesnį vietos bendruomenės ir bendruomeninės organizacijos apibrėžimą, kad išvengti painiavos? Turint omenyje gyventojų skaičių skirtumus kaimo vietovėse ir mieste.

Visų LVBOS susitikimų su apskričių savivaldybių BO tarybomis apibendrinimas ir iškilę klausimai bus pateikti galutiniame projekto rezultatų aptarime.

Susitikimas vyko pagal projekto „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, Nr. NOBP-01272, sutartis 2021-03-08, veiklų planą.Lapkričio 18 d. vyks Utenos apskrities savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų nuotolinis susitikimas. Į jį kviečiami ir Kupiškio, Joniškio BO tarybų ir bendruomenių atstovai.

You are currently viewing Susitikimas su Alytaus apskr. savivaldybių BO tarybomis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.