Vykdant SADM finansuojamą projektą „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, spalio 15 d. Kelmės r. Užvenčio Kraštotyros muziejuje įvyko Šiaulių aspkr. savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybų (BOT) susitikimas – diskusija apie tarybų ir bendruomenių veiklą savivaldybėse.

Susitikime dalyvavo Šiaulių miesto ir Šiaulių, Kelmės, Radviliškio, Akmenės rajonų, Kuršėnų m. tarybų, savivaldybių, bendruomeninių organizacijų atstovai, Kelmės vicemeras E. Ūksas.. Nedalyvavo Joniškio rajono BOT atstovai.

Diskusiją vedė LVBOS pirmininkas R. Navickas ir LKBS pirmininkė V. Šetkienė.
BO tarybos veikia visuose rajonuose ir Šiaulių m., išskyrus Radviliškį ir Akmenę, kuriuose BO ir nevyriausybinių organizacijų tarybos susijungė. Beveik visi rajonų atstovai konstatavo, kad tiek NVO, tiek BO tarybose yra bemaž tie patys žmonės, sprendžiami tie patys klausimai, bet pačių tarybų veikla nėra aktyvi, susirinkimai vyksta įvairiai („pagal poreikį“). Daugiausiai bendruomenės veikia kartu su rajonų VVG, savivaldyvių bendruomenes kuruojančiais skyriais, rajonų kaimo bendruomenių asociacijomis. Labai svarbus ir savivaldybėse dirbančių bendruomeių, NVO, jaunimo koordinatorių veikla, bendraujant su BO. Buvo pažymėta, kad senųjų bendruomenių organizacijų (BO) problema – pirmininkų nuovargis, lyderių amžius, todėl iš registruotų BO aktyviai veikia tik mažiau kaip pusė. Veikla sustoja dėl naujų lyderių trūkumo.

Džiugino, kaip rajonų savivaldybės labai aktyviai palaiko ir per įvairias programas remia ir skatina vietos bendruomenių organizacijas: skiriama finansinė parama, padedama išlaikyti bendruomenių turimas patalpas, kurių išlaikymas ir pritaikymas ūkinei, kultūrinei ar kitai veiklai kelia problemų. Malonu, kad ne tik Tauragės rajono savivaldybėje, bet ir Radviliškio seniūnijoms skiriami biudžetai, leidžiantys vykdyti įvairius darbus seniūnijos teritorijose, aktyviai veikiančios su vietos kaimo bendruomenėmis.

Šiaulių miesto BO tarybos pirmininko, kuris yra savivaldybės tarybos narys, nuomone, bendruomenių veikla tik kultūrinė, dalyvauja tik pagyvenę žmonės, kita veikla neaktyvi. Susitikime nedalyvavo Šiaulių miesto bendruomenių organizcijų atstovai, todėl negalima įvertinti tarybos veiklos, išgirdus tik BOT pirmininko, kaip tarybos nario, nuomones, tuo labaiu, kad turimomis LVBOS žiniomis, ši taryba, vertindama SADM programos „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, lėšas skyrė Maisto bankui, Šiaurės kolegijai ar tinklinio komandai, bet ne bendruomenių organizacijoms.

Diskusijos išvada: bendruomeninių organizacijų taryboje turi būti kalbama ne apie bendruomenių politiką, o apie politiką bendruomenėms, savivalda turi padėti bendruomenėms, bendruomenė turi reikalauti atsiskaityti už rezultatus.

Dėkojame visiems dalyviams, Užvenčio Kraštotyros muziejaus darbuotojoms, kurios priėmė mus jaukioje salėje.

You are currently viewing Susitikimas su Šiaulių apskr. sav. bendruomeninių organizacijų tarybomis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.