Vykdant SADM finansuojamą projektą „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos veiklos plėtra“, Pagėgių Kultūros centre spalio 8 d. įvyko LVBOS diskusija su Tauragės apskrities Tauragės savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos ir Pagėgių kaimo bendruomenių atstovais.

Apie tarybų veiklą šiose savivaldybėse ir tarpusavio bendradarbiavimą išgirdome, galima sakyti, priešingas nuomones: Tauragės savivaldybėje sudaryta BO taryba, o Pagėgių savivaldybėje – ne.

Savivaldybėse skirtingai žiūrima ir į pačias kaimo bendruomenių organizacijas: Tauragė visapusiškai skatina savo organizacijas, Pagėgiuose – ne. Atsivertus Pagėgių savivaldybės puslapį, pagėgiškiai pakomentavo, kad jau 2 metai, kaip nekoreguotas bendruomenių ir NVO sąrašas. Problematiškas bendravimas buvo jaučiamas nuolat.
Tačiau ir stipriojoje Tauragėje BO taryba veikia vangokai, nes stipri vietos veiklos grupė kartu su savivaldybe sprendžia iškilusius aktualius klausimus. Tauragės savivaldybės vietos bendruomenių įvairoms paramos programoms skiriama iki 340 tūkst. eurų kasmet. Palaikomos bet kokios bendruomenių organizacijų iniciatyvos, kompensuojami patalpų ir bendruomenių namų išlaikymo išlaidos, visi pirmininkai gauna iki 50 Eur. kasmet kuro ir ryšio išlaidoms (kompensuojama). Kaip pajuokavo Tauragės savivaldybės NVO ir bendruomuomenių koordinatorė, vyr. specialistė Rita Matemaitienė, bendruomenės Tauragės savivaldybė lepinamos. Apie glaudų bendradarbiavimą su bendruomenių ir NVO organizacijomis byloja ir tai, kad organizacijoms perduotos modernios Atviro jaunimo centro ir Bendruomenių namų patalpos. Savivaldybei 2019 metais įteiktas „Auksinės krivūlės“ apdovanojimas „Už bendradarbiavimą su Nevyriausybinėmis organizacijomis ir ambicingus planus šioje srityje“.

Diskusijoje dėl objektyvių priežasčių nedalyvavo Šilalės ir Jurbarko BO tarybų atstovai. Numatome juos pakviesti juos į nuotolinį susitikimą. Ieškant šių tarybų kontaktinių duomenų, pavyko rasti žinutę, kad 2019 m. birželio 21 d. buvo sudaryta tokia taryba, tačiau savivaldybės puslapyje jos rasti nepavyksta. Jurbarko rajono savivaldybėje taryba buvo sudaryta 2019 m. birželio 17 d., jos sudėtis yra paskelbta tinklapyje, tačiau jokių kontaktų, išskyrus atsakingos už NVO ir bendruomenių veiklą tarnautojos, neskelbiama.

LVBOS pirmininkas R. Navickas ir LKBS pirmininkė V. Šetkienė pasiūlė su Jurbarko ir Šilalės BO tarybomis susitikti nuotoliniu būdu.

You are currently viewing Diskusija su Tauragės apskrities savivaldybių BO tarybomis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.