LR Seimo „Kalėdinė dovana“ NVO sektoriui, turintiems darbuotojų, dirbančių ne pilnu etatu. Daugelyje vaikų dienos centrų, nevyriausybinių organizacijų būtent taip ir yra, kad dirbama puse ar mažiau etato. Nuo sausio mėnesio 1 d., nors mokėsite 0,5 etato atlyginimą, tačiau Sodros įmokas teks mokėti kaip nuo pilno etato. Įdomu, ar SADM pagalvojo, teikdami tokį siūlymą LR Seimui, iš kokių lėšų NVO sektorius tai darys?
Gruodžio 21 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko NVO tarybos posėdis, kurio metu vienas iš klausimų buvo VSDF įmokų naujovės po 2018 metų sausio 1 dienos.
NVO taryba priėmė sprendimą deleguoti savo 3 atstovus į darbo grupę dėl šio klausimo, kurios pirmas posėdis vyks sausio 3 dieną SADM.
Siekiant skėtinių organizacijų atstovams geriau atstovauti savo anrius labai prašome SKUBOS tvarka (iki sausio 2 dienos) užpildyti šią anketą.
https://docs.google.com/…/1FAIpQLScvfqnhQwoNbMTri…/viewform…
Mūsų tikslas išsiaškinti, kiek organizacijų susidurs su šiais sunkumais dėl 2018 m. įsigaliosiančios tvarkos mokėti Sodros įmokas ne mažesnes kaip MMA dydžio.

Dėkojame, kad LR Seimo narė Guoda Burokienė supranta šią situaciją ir informavo, kad vyksta pokalbiai su Finansų ministerija dėl galimybės įtraukti NVO sektoriaus atstovus į išimčių sąrašą.
Būtų puiku, jeigu atsirastų išimtis „dirbantiems pagal darbo sutartis nepelno subjektuose“.

LIETUVOS RESPUBLIKOS VALSTYBINIO SOCIALINIO DRAUDIMO ĮSTATYMO NR. I-1336 2, 3, 8, 10, 11, 12, 13, 19, 25, 35 IR 40 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMAS,
2017 m. gruodžio 5 d. Nr. XIII-823, Vilnius

https://www.e-tar.lt/…/leg…/ffd930b0e00d11e7b3f0a470b0373cb2

You are currently viewing Sodros įstatymo pasikeitimai nuo 2018 m. įtakos NVO dirbančius žmones

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.