Lapkričio 14 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko NVO tarybos posėdis, kurio metu buvo svarstomos Nevyriausybinių organizacijų sąvokos (skėtinė, nacionalinė, vietinė), buvo pristatyta pilietinės visuomenės agentūra bei naujai kuriama NVO duomenų bazė.
LVBOS vardu pasiūlyta papildyti vietos bendruomeninės organizacijos sąvoką. 2017 metais vykdant vietos bendruomenių stiprinimo programą buvo daug nesusipratimų dėl vietos bendruomeninės organizacijos sąvokos, nes daugeliu atvejų NVO buvo traktuojama kaip vietos bendruomeninė organizacija. Vietos savivaldos įstatyme yra teigiama, kad „…vietos bendruomeninė organizacija yra asociacija, kurios steigėjai ir nariai yra gyvenamosios vietovės bendruomenės (jos dalies arba kelių gyvenamųjų vietovių) gyventojai (jų atstovai) ir kurios paskirtis – per iniciatyvas įgyvendinti viešuosius interesus, susijusius su gyvenimu kaimynystėje“.
Viešųjų interesų, susijusių su gyvenimu kaimynystėje, sampratai visų pirma turi būti taikomas teritorinis principas, t.y. tam tikrame kaime, miestelyje gyvena žmonės, turintys bendrų poreikių ir siekia juos įgyvendinti įsteigdami bendruomeninę organizaciją, kurios teisinė forma (vadovaujantis įstatymu) yra asociacija, ir kurios steigimo dokumentuose nurodytas jos pamatinis steigimo tikslas – bendruomenės poreikių įgyvendinimas, bendruomenės narių ir jų interesų atstovavimas ar pan.
Šio išaiškinimo labai trūko šiais metais, nes asociacija, kurios pagrindinis tikslas yra knygų leidyba ar kita konkreti veikla, nesusijusi su bendruomenės narių interesu atstovavimu, šiais metais buvo traktuojama kaip vietos bendruomeninė organizacija.
Lapkričio 21 dieną šaukiamas LVBOS tarybos posėdis, kuris turi parengti patikslintas tokias sąvokas, kaip:  „vietos bendruomeninė organizacija“, „skėtinė rajoninė vietos bendruomeninė organizacija“, „Respublikinė skėtinė vietos bendruomeninė organizacija“.
Jeigu šiuo klausimu turite pasiūlymų, maloniai lauksime: el paštu lvbosajunga@gmail.com

You are currently viewing NVO Tarybos posėdis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.