Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, vykdydama SADM biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos narių stiprinimas ir plėtra“, toliau vykdo mokymus. Lapkričio 14 d. 16 val. Vilniaus savivaldybėje, o vėliau persikėlė į kavinukę mokymų seminaras „Medinės architektūros paveldo išsaugojimo ir atgaivinimo iššūkiai urbanizuotose teritorijose“.
Seminare dalyvavo vilniečiai (ypač aktyvūs buvo Šnipiškių bendruomenės „Šiaudinė“ atstovai), atvyko bendruomenių atstovai iš Kauno, Šiaulių, Vilniaus savivaldybės atstovai, jaunieji architektai, kurie ne mažiau kaip vilniečiai, susirūpinę medinio paveldo išsaugojimu mieste.
Mokymų metu lektrorės Astos Nazarovienė ir dr. Jekaterina Lavrinec ekskursija po medines Šnipiškes. Labai įdomi buvo Jekaterinos Lavrinec (LEU Miesto žaidimų ir tyrimų laboratorija, VšĮ „Laimikis.lt“ įkūrėja) paskaita apie medinės architektūros išsaugojimo aktualijas Lietuvoje ir vietos bendruomenių indėlį mieste, medinių Šnipiškių gaivinimą (pranešimas „Įtraukus medinių Šnipiškių gaivinimas: kūrybinės taktikos“).
Apie medinę architektūrą ir jos tapatumą Lietuvoje kalbėjo lektorė dr. Rasa Bertašiūtė, dirbanti Lietuvių liaudies buities muziejuje Rumšiškėse.
Apie
Šnipiškių regeneracijos galimybės, projektus Šnipiškių mikrorajone pasakojo lektoriai ir jaunieji architektai Markas Grinevičius ir Ulė Grinevičiūtė, dirbantys UAB „Noarchitects“.
Mokymai užsitęsė, iššaukė diskusijas apie miesto medinį kultūrinį paveldą, jo išsaugojimą ir labai džiugina, kad šiameseminare dalyvavę Vilniaus m. savivaldybės asministracijos atstovai pakvietė Vilniaus bendruomenes į susitikimą spręsti užsisenėjusias problemas.
Mokymus m
oderavo Užupio universiteto rektorius prof. dr. Donatas Brandišauskas

Visa pranešimų video medžiaga: https://www.facebook.com/events/1913169952335783/?active_tab=discussion

You are currently viewing Medinės architektūros paveldo išsaugojimo seminaras Vilniuje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.