Gegužės 29 d. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete buvo svarstomas Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimas. Svarstyme dalyvavo ir Lietuvos NVO koalicijos atstovai.
Komitetas atmetė Valstybė valdymo ir savivaldybių ir teisėtvarkos komitetų pasiūlymus, kad būtųsukurtas savotiškas skaidrumo registras, kuriame NVO ar fiziniai asmenys galėtų matyti visus pateiktus pasiūlymus. Tačiau Nacionalinis saugumo ir gynybos komiteas šiuos pasiūlymus atmetė. Tad lieka neaišku, kodėl komitetas yra taip suinteresuotas, kad NVO būtų laikomos lobistinėmis organizacijomis. Ar jo kelia pavojų šalies saugumui? Ar tai iškreiptas noras pažaboti kitaip manančius?

Deja, bet komitetas nusprendė išbraukti punktus, kurie nurodo, kad Lobistinės veiklos įstatymas nėra taikomas nevyriausybinėms organizacijoms ir religinėms bendruomenėms ir bendrijoms.
Tai reiškia, kad komitetas siekia, kad visos nevyriausybinės organizacijos būtų laikomos lobistais ir taip būtų apsunkinta jų galimybė dalyvauti teisėkūros procesuose ginant viešąjį interesą.

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, pritardama NVO koalicijai ir jos pasiūlymams, Seimo Nacionalinės gynybos ir saugumo bei Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetams pateikė raštą dėl Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimų su pasiūlymu neįtraukti NVO ir bendruomeninių organizacijų į lobistų sąrašus, nes tai apsunkintų vietos bendruomenių organizacijoms ir taip didelę administracinę naštą.
Su raštu galima susipažinti LVBOS dokumentai/rezoliucijos.

You are currently viewing Seime svarstomas LR Lobistinės veiklos įstatymo pataisos

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.