Gegužės 31 d. Aplinkos ministerijoje įvyko socialinių partnerių susitikimas. Pagrindinė šio susitikimo tema – numatomi svarbūs įstatymų pakeitimai. Su siūlomomis Statybos, Teritorijų planavimo įstatymų ir su jais susijusių teisės aktų pataisomis supažindino Statybos ir teritorijų planavimo politikos grupės vyresnieji patarėjai Dangyras Žukauskas ir Dainius Čergelis, o su Teritorijų planavimo įstatymo pakeitimais – šios politikos grupės vyresnioji patarėja Algė Staniūnaitė-Tonkich. Apie visus teisės aktus, pakeitimus, norą konkretizuoti įvairius statybų ir teritorijų planavimo klausimus ir su jais susijusias problemas kalbėjo Aplinkos ministerijos viceministrė Rėda Brandišauskienė. Ji pažymėjo, kad įstatymuose ypatingai sustiprintas visuomenės dalyvavimas svarstymuose (viešasis interesas) ir viešieji svarstymai. Ruošiant projektus, būtina remtis darnios plėtros principų įgyvendinimu. Nuo 2019 metų visą informaciją apie numatomas statybas ir planus skelbiama „Infostatyba“ tinklapyje. Visceministrė informavo ir apie paruoštą Infrastruktūros plėtros savivaldybėse įstatymo projektą, kuriuo tikimasi, bus sustabdyta chaotiška miestų, ypač didžiųjų, plėtra ir projektai.
Beveik perpildytoje salėje kiekvienu klausimu kilo diskusijos ir pasiūlymai, kritikuotos bendrųjų ir detaliųjų planų svarstymo pozicijos, išsakytos kai kurios abejonės dėl savivaldybių projektinių pasiūlymų projektų ir statinių projektų skelbimo, žemės paskirties keitimo, leidimų statyboms išdavimo teisėtumo, vietos bendruomenių dalyvavimo svarstymuose. Savo abejones ir pasiūlymus dėl kai kurių vietų pakeitimuose supaprastinimų, galimo neskaidrumo pateikė architektų, statybininkų ir projektuotojų atstovai. Restauratorių asociacija paprašė kultūros paveldo klausimus palikti Kultūros ministerijos kompetencijai, kaip buvo iki šiol, nes tai labai jautri tema.
Architektų rūmai pasisakė prieš statybos įstatymo pakeitimus.
Diskusija truko 3 valandas, buvo labai dalykiška, išsakyta daug pasiūlymų, visų sričių specialistai ir Vilniaus bendruomenių atstovai pateikė daug konkrečių pasiūlymų, nurodė pataisų sipnąsias vietas. Ministerijos atstovai pažadėjo atsižvelgti į visas pastabas, Tikimasi Statybos, Teritorijų planavimo ir Architektūros įstatymų projektus pateikti Seimui dar šiai sesijai.

Įstatymų projektai su pateiktais pasiūlymais bus pateikti svarstymui Seime,
Nuotraukos yra čia:

You are currently viewing Statybos ir teritorijų planavimo įstatymų pakeitimų svarstymas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.