Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, susipažinusi su naująją XVIII-os Vyriausybės programa, atkreipė dėmesį į nepakankamą dėmesį regioninei politikai, bendradarbiavimui su NVO ir vietos bendruomenėmis. Projekte pažymėta bendradarbiavimas su vietos veiklos grupėmis, Bendruomenių inicijuotos veiklos programos skatinimas.

Programoje rašoma, kad regionuose bus stiprinamos Regionų plėtros tarybos, „užtikrindami tolesnį iki šiol juose dalyvavusių socialinių partnerių įtraukimą į regionų plėtros tarybų veiklą lygiateisiais pagrindais, o ne patariamojo balso teise“. LVBOS pateikus Vidaus reikalų ministerijai ir Seimui raštą su pastabomis ir pasiūlymais dėl Regionų plėtros įstatyme įteisintos kolegijos prie RPT su patariamojo balso teise, EK šią dalį atmetė, motyvuojant, kad šioje tarybos kolegijoje esantys socialiniai partneriai, t. t. ir bendruomenininkai, negali balsuoti priimant svarbius vietos sprendimus… Balsavimo teisė palikta tarybos nariams, iš esmė, tik merams.

Toje pačioje regionu politikos srityje kalbama apie „Vietos bendruomenių įgalinimas ir aktyvus dalyvavimas priimant sprendimus. Siekiant darnios regionų plėtros, būtinas didesnis vietos bendruomenių įsitraukimas ir aktyvumas. Sieksime stiprinti vietos veiklos grupių kompetencijas, didinsime jų veiklos skaidrumą, suteiksime didesnes galimybes įgyvendinti didesnės apimtis projektus, teikti socialines, kultūros, sporto paslaugas savo gyvenamose vietovėse“. Tačiau nieko konkrečiau nekalbama.

Socialinėje srityje kalbama apie NVO sektorių ir socialinių paslaugų perdavimą NVO sektoriui, tačiau čia dingo bendruomenės. Ar tai reiškia, kad neteksime kol kas vienintelės programos „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“, kurioje finansavimą gauna ir miestų bendruomeninės organizacijos?

Beje į LVBOS lapkričio mėn. pateiktus pasiūlymus naujajai koalicijai ir jos ruošiamai programai, visai nebuvo atsižvelgta.

Todėl gruodžio 8 dieną buvo pateiktas naujas raštą visoms Seimo frakcijoms, socialinių reikalų ir darbo, žemės ūkio reikalų ir valstybės valdymo ir savivivaldos komitetams. Su raštu galima susipažinti LVBOS Dokumentai/ Rezoliucijos.

You are currently viewing Pateiktas raštas dėl naujos vyriausybės programos

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.