Klaipėdos bendruomenių asociacija (KBA) lapkričio – gruodžio mėn. bendradarbiaudama su Klaipėdos miesto savivaldybe, vykdo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos biudžeto lėšomis finansuojamą projektą „Dalyvauk“. Projekto metu vykdė 5 veiklas – nuotolinius pasikalbėjimus per zoom. Pirmasis įvykos lapkričio 30 d. – apie tai, kas ta Klaipėdos savivalda, kas padeda merui ir savivaldybės administracijos direktoriui, kiek žmonių ir ką jie dirba savivaldai pavaldžiose 138 įstaigose ir įmonėse, kiek uždirba – gal viena iš pozicijų susidomėsite ir Jūs. Pasikalbėsime apie Piliečių dalyvavimo įrankius, arba kaip tavo idėjas, nepasitenkinimą ar pyktį paversti veiksmais.

Tolesni pasikalbėjimai vyko gruodžio mėn.
Gruodžio 2 d. pasikalbėjimas apie Klaipėdos mieste vystomus didžiuosius projektus – Danės skvero, Jono kalnelio, Ąžuolyno giraitės ir kitus. Kur rasti informaciją ir laiku sudalyvauti? Dalyvauti pakviesti KMSA patarėjus, buvusius departamentų vadovus, šiuo metu paskirtus atsakingais už miesto projektų vykdymą. Kalbėta apie pilietinio aktyvumo keliamas rizikas piliečiui ir jų valdymą.

Gruodžio 4 d. pasikalbėjimas apie dalyvaujamąjį biudžetą, kurį aktyviai palaiko KBA kalbėta, kaip kelių sakinių pagalba užtikrinti, kad klaipėdiečio idėja bus realizuota savivaldybės pastangomis ir lėšomis? Pilietinio dalyvavimo įrankiai – praktinis užsiėmimas. KMSA naujienlaiškis, planavimo dokumentai, projektai, komitetų svarstomi klausimai.
Gruodžio 7 d. pasikalbėjimai apie slaptą savivaldybės dokumentaą ir miesto įstaigų vadovų godas. Kalbėta apie metro Klaipėdoje poreikio studiją už 0,5 mln. Eur, kurią atliko UAB „Civitta“. Susipažindinta su dar viena, taip ir nepaviešinta studija. Apie švietimo sistemą Klaipėdoje, Visuomenės sveikatos biurą, Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stotį – intriguojančio interviu su vadovais atspindžiai. Piliečio dalyvavimas teritorijų planavimo procesuose – praktinis mokymas remiantis realiais pavyzdžiais.
Gruodžio 9 d. pokalbis apie seniūnaičius, bendruomenes, socialinio verslo galimybes. Kalbėta apie tai, kuo gali būti naudingas seniūnaitis ir bendruomenė, kodėl Klaipėdoje nėra seniūnijų, kuo skiriasi Bendruomenė ir Bendrija, kas yra Socialinis verslas? Įvardinti sėkmingi KBA dalyvavimo pavyzdžiai, paminėti nepavykę – ką darė KBA ir kodėl nepavyko? Seniūnaitė Rasa Arcišauskienė pateikė praktinių patarimų seniūnaičių veiklai.

Šiame pokalbyje dalyvavo ir LVBOS pirmininkas R. Navickas, LKBS pirmininkė V. Šetkienė, buvęs LVBOS tarybos narys, tikrosios savivaldos Lietuvoje atstatymo ekspertas dr. doc. Jonas Punys, kauniečiai bendruomenininkai. Pokalbis buvo įdomus, sutarta vis susitikti ir padiskutuoti paminėtomis temomis.

Dėkojame klaipėdiečiams ir linkime sėkmingai užbaigti šį projektą.

Paruošta pagal KBA medžiagą.

You are currently viewing Klaipėdos bendruomenių asociacijos projektas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.