• Post category:Naujienos

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga džiaugiasi įsirašiusi į ką tik pradėjusį veikti įtakdarių teisėkūrai sąrašą️ Skaidris.lt. LVBOS įsirašėme į šias viešosios politikos sritis: švietimo, aplinkosaugos, socialinės apsaugos ir darbo, kultūros, vidaus reikalų, kaimo reikalų ir žemės ūkio, teisė ir teisėtvarka. Primename, jog įtakdariais teisėkūrai gali savanoriškai tapti tie, kurie nelaikomi lobistais pagal Lobistinės veiklos įstatymą, – pavyzdžiui, viešosios naudos nevyriausybinės organizacijos, politinės partijos, religinės bendruomenės bei viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai. Daugiau informacijos: https://skaidris.vtek.lt/public/home/main

Pirmieji įtakdarių teisėkūrai statusą įgijo Vartotojų teisių institutas ir asociacija Aplinkosaugos koalicija. Juos įregistravo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Tai naujas reiškinys Lietuvoje, įteisintas tik šiemet. Įtaką teisėkūrai siekiančių daryti asmenų statusą gali savanoriškai gauti tie, kurie nelaikomi lobistais pagal Lobistinės veiklos įstatymą. Tarp jų – ir nevyriausybinės organizacijos, politinės partijos, religinės bendruomenės bei viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai.

Siekdami tapti įtakdariais teisėkūrai, asmenys turi pateikti atitinkamą prašymą per VTEK administruojamą Skaidrių teisėkūros procesų informacinę sistemą (SKAIDRIS) ir sumokėti vienkartinę 10 Eur valstybės rinkliavą.

Tapę įtakdariais teisėkūrai, asmenys įgija įvairių teisių. Pavyzdžiui, jie gali iš įstaigų gauti nuolatinius leidimus patekti į jų patalpas, daug greičiau, nei kiti asmenys gauti informaciją iš institucijų apie rengiamus teisės aktų projektus, teikti siūlymus ir paaiškinimus dėl teisės aktų projektų, dalyvauti juos rengiant ir patys tokius projektus rengti. Jiems suteikiama teisė įtikinėti įstaigas ar kitus dalyvaujančius teisėkūroje, dalyvauti posėdžiuose, susitikimuose ir pasitarimuose dėl teisės aktų projektų.

You are currently viewing LVBOS įsiregistravo įtakadariais teisėkūrai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.