Vasario 17 d. LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas, LKBS pirmininkė Virginija Šetkienė, sąjungos tarybos ir bendruomenių atstovai, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos (LSSA) prezidentas Rolandas Bružas, Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovai dalyvavo nuotoliniame susitikime – diskusijoje su Seimo laikinąja Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupe „Piliečių (seniūnaičių) dalyvavimas, įtraukiant į sprendimų priėmimą savivaldoje“. Šiai grupei vadovauja Kęstutis Vilkauskas, buvęs LSSA prezidentas.

Susitikimo metu M. Romerio universiteto prof. Saulius Nefas papasakojo apie 2020 m. vykdytos seniūnaičių aktyvumo apklausos rezultatus, pateikė kelias rekomendacijas seniūnaičių rinkimų sistemai tobulinti, pasiūlė savivaldybėms paruošti bendruomenių ir seniūnaičių dalyvavimo sprendimų ir teisės aktų planavimo, svarstymo ir ruošimo savivaldybėse tvarkos aprašus ir juos viešai paskelbti.

Tyrimo rezultatai buvo aptarti diskusijoje, aptariant ydingą seniūnaičiųų rinkimų tvarką, seniūnų ir aplamai savivaldos padėtį Lietuvoje. Pažymėta, kad atsiradus seniūnaičių institucijai, Vietos savivaldoje ir įstatyme buvo pažeistas subsidiarumo principas, primetant savivaldybėms sukurti tarpininką visuomenininką.

Diskusijoje visi sutiko su nuostata, kad būtina tobulinti pačią savivaldos sistemą. Diskusijoje sutarta ir ateityje kviestis bendruomenių atstovus, nagrinėjant kartu abiems pusėms aktualias temas.

nuotolinė diskusija Buvo pristatyti Mykolo Riomerio Universiteto viešojo administravimo instituto dėstytojo dr. Sauliaus Nefo atliktos studijos rezultatai, dalintasi įžvalgomis

You are currently viewing Nuotolinė diskusija apie seniūnaičių statusą ir savivaldą

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.