Lietuvos Viešųjų pirkimų tarnyba išplatino oficialų pranešimą, kada viešoji įstaiga, NVO, asociacija ar kt. viešasis ar privatusis juridinis asmuo tampa Perkančiąja organizacija (PO).
PO gali būti ne tik valstybės ar savivaldybės institucijos. PO gali tapti ir viešasis ar privatusis juridinis asmuo, jei visa ar tam tikra jo veiklos dalis yra skirta specialiai nekomercinio ir nepramoninio pobūdžio viešiesiems interesams tenkinti ir jei atitinkabent vieną iš VPĮ 2 straipsnio 25 dalies 2 punkte esančių sąlygų.
Šios papildomos sąlygos susijusios su finansavimu, kontrole ar administracija, valdymu ir jų taikymas praktikoje pakankamai aiškus. Tačiau nuostata dėl nekomercinio ir nepramoninio pobūdžio viešųjų interesų praktikoje kelia daugiausia neaiškumų vertinant PO statuso klausimą.
Detaliau apie tai, teisminę praktiką, užsienio praktiką šioje gerojoje praktikoje: Kada viešoji įstaiga, nevyriausybinė organizacija, asociacija ar kt. viešasis ar privatusis juridinis asmuo tampa perkančiąja organizacija.

Tokiu būdu, remiantis šiuo išaiškinimu, Vietos bendruomenių organizacijos taip pat tampa neperkančiosiomis organizacijomis.

You are currently viewing Kada viešoji įstaiga, NVO, asociacija ar kt. viešasis ar privatusis juridinis asmuo tampa Perkančiąja organizacija (PO)

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.