Spalio 10 dieną Lietuvos nevyriausybinių organizacijų taryba organizavo išvažiuojamąjį posėdį Šalčininkuose. Dieveniškių istoriniame regioninio parko lankytojų centre vyko susitikimas su Šalčininkų savivaldybės administracijos ir NVO tarybos nariais. Buvo įdomu išgirsti, kokiomis problemomis ir džiaugsmais gyvena Lietuvos pakraščio savivaldybė. Jausmas buvo dvejopas, nes girdėjome sakant, kad „pas jus Lietuvoje“… Lyg ir viena Lietuva, bet šiame Lietuvos kampelyje viskas dažniau lyginama su kaimynine Lenkija nei Lietuva.
Legenda pasakoja, kad bedalinant Lietuvos žemėlapį ant stalo stovėjo Stalino pypkė. Bijodami ją pajudinti, dalybų dalyviai apibrėžę ją ir gavosi Šalčininkų rajonas. Šis regionas panašus į Rumšiškių muziejų, nes išlikę gatviniai kaimai su senąja architektūra, daug įdomių istorinių vietovių. Pasirodo, kad šiame krašte buvo net atskira Pavlovo valstybė. Malonu buvo matyti, kad Šalčininkų Vietos veiklo grupė iš 2007-2013 metų strategijos lėšų įgyvendino projektą šio objekto sutvarkymui.
Šioje savivaldybėje yra 23 bendruomenės, daug sporto ir jaunimo organizacijų. Susitikime dalyvavo TAU universiteto ir socialinės rizikos šeimomis besirūpinančios organizacijos atstovai. Susitikimas buvo įdomus ir naudingas, nes VRM, SADM ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos, skėtinių nevyriausybinių organizacijų atstovai galėjo susipažinti su vykdoma veikla Lietuvos pakraštyje bei išgirsti problemas.
Malonu buvo aplankyti įdomų objektą – Pavlovo respubliką bei Dieveniškių istorinį regioninio parko lankytojų centrą.
Reda Kneizevičienė, LVBOS pirmininkė

You are currently viewing Išvažiuojamasis NVO posedis Šalčininkuose 10.10

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.