„Google“ paskelbė pradedanti vykdyti savo pirmąją filantropinę iniciatyvą – „Google.org Impact Challenge“, skirtą Vidurio ir Rytų Europos šalims. Tam skirti 2 mln. Eur bus paskirstyti atrinktoms organizacijoms iš Lietuvos ir dešimties kitų regiono šalių. Šia iniciatyva yra siekiama sumažinti skaitmeninę atskirtį ir skatinti bendrą ekonomikos augimą, pažymima išplatintame pranešime.

Praėjusiais metais „Google“ įsipareigojo padėti Europoje, Viduriniuose Rytuose bei Afrikoje gyvenantiems žmonėms ir verslams lavinti technologinius įgūdžius, augti ir atrasti naują karjerą. Skaičiuojama, kad vien tik 2020 m. Lietuvoje „Google“ padėjo daugiau nei 8.000 žmonių patobulinti savo skaitmeninius įgūdžius ar pradėti darbą skaitmeninėje erdvėje.

Šiuo metu „Google“ skiria dėmesį toms iniciatyvoms, kuriomis siekiama atkurti ekonomiką, o jų misija – socialinė įtrauktis. Paraiškas paramai gauti kviečiamos pildyti Lietuvos ne pelno ir pelno organizacijos, taip pat akademinės organizacijos.

Paraiškos priimamos iki 2021 m. kovo 1 d.
Prašymo teikėjai turi būti įsikūrę vienoje iš šių šalių: Bulgarijoje, Kroatijoje, Čekijoje, Estijoje, Vengrijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Slovakijoje ir Slovėnijoje.

„Google.org Impact Challenge“ iniciatyva skatina novatoriškas idėjas, galinčias reikšmingai prisidėti prie atsigavimo po COVID-19 krizės mažinant skaitmeninę atskirtį ir didinant socialinę įtrauktį Lietuvoje ir visame Vidurio ir Rytų Europos regione, rašoma pranešime.

Šis „Impact Challenge“ projektas yra tolesnis „Google“ įsipareigojimas skirtas remti Lietuvą ir Centrinę bei Rytų Europą, jų labdaros projektus, kuriais siekiama pagerinti skaitmeninį švietimą ir ekonomines galimybes.

Per pastaruosius metus „Google.org“ skyrė daugiau kaip 1,5 mln. Eur individualių dotacijų minėtoms iniciatyvoms paremti regione. Visai neseniai „Google“ parėmė „Women Go Tech“ iniciatyvą, kurios tikslas – padėti Lietuvoje gyvenančioms moterims įsidarbinti technologijų sektoriuje. Kartu su partnerių organizacija „Riga Tech Girls“ „Google.org“ skyrė apytiksliai 400 000 eurų dotaciją, leidžiančią vystyti ši projektą ir įtraukti daugiau moterų visoje šalyje.

Projektus, kurie bus remiami programos „Impact Challenge“, išrinks „Google“, padedama INCO grupės ir išskirtinės ekspertų grupės, kurioje dalyvaus akademikai, vadovai ir pilietinės visuomenės aktyvistai iš viso regiono.

Visa informacija skelbiama apie šiuos projektus anglų kalba yra čia: https://impactchallenge.withgoogle.com/cee2021…

Paraiškos forma yra čia.

You are currently viewing „Google.org Impact Challenge“ iniciatyva

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.