Sausio 14 d. diskusijos apie teisinį reglamentavimą išvakarėse, Seimo nario Simono Gentvilo patarėja Reda Kneizevičienė sukvietė Lietuvos bendruomenių atstovus aptarti svarbius aktualius klausimus.

Diskusijoje kalbėta apie PVM vykdant kaimo bendruomenių projektus, apie GPM skyrimą tik nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) sugrąžinimą, apie patalpų nuomą, apie savanorystę biudžetinėse įstaigose, laisvu laiku ir įvariose organizacijose ir savanorystės reglamentavimą vykdomuose projektuose, Bendruomenių organizacijų plėtros įstatymą, apie viešųjų paslaugų perdavimą NVO sektoriui, vaikų dienos centrus kaimo vietovėse, elektros galios mokestį, perteklinius dokumentus teikiant paraiškas ŽŪM (ir ne tik ŽŪM), Socialinio verslo įstatymą, NVO plėtros įstatymą ir bendruomeninių organizacijų tarybas, apie Bendruomenių plėtros programą, savivaldą ir regionų politiką.

Šie ir kiti svarbūs bendruomenių ir nevyriausybinėms organizacijoms klausimai buvo aptarti ir sausio 15 d. diskusijoje, kurią inicijavo Simonas Gentvilas, „Kokio NVO teisinio reglamentavimo laukia NVO sektorius?“. Vedė diskusiją Reda Kneizevičienė.

S. Gentvilas pasveikino visus dalyvius, palinkėdamas sėkmingo darbo ir tolesnio bendradarbiavimo. Dalyvavo apie 160 dalyvių,
Diskuijoje apie savo sritis pasisakė: su Nacionalinės NVO koalicijos prioritetais supažindino direktorė Gaja Šavelė, apie LVBOS siekius ir tikslus, stiprinant Lietuvos bendruomenines organizacijas, jų stiprinimo programas, pasiūlymus ir pastabas naujos Vyriausybės programai, pribrendusią savivaldos įstatymo reformą kalbėjo LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas, Lietuvos kaimo problemas ir siekius teisinėje srityje aptarė LKBS pirmininkė Virginia Šetkienė, Lietuvos VVG tinklo vadovė Kristina Švedaitė kalbėjo apie iškilusius uždavinius ir problemų sprendimą Lietuvos VVG tinkle ir kaimo bendruomenių programoje, socialinio verslo vykdymui ir viešųjų paslaugų perdavime, apie jaunimo problemas ir norus – Lijot pirmininkas Lukas Vaičiakas, apie socialinio verslo ir viešąsias paslaugas – Socialinio verslo asociacijos direktorė Viktorija Bražiūnaitė. Apie kultūros palaikymą ir vystymą vietose – KM viceminitras S. Šležas. Džiugu, kad seimo narys Andrius Kupčinskas pažadėjo gilintis į savivaldos, ekonomikos ir socialinio verslo įstatymus ir pažadėjo pagalbą.

Reda Kneizevičienė apibendrino prieš diskusiją paskelbtos apklausos rezultatus, Kadangi buvo daromas diskusijos įrašas, šio įrašo nuoroda skelbiamažemiau.

Džiugu, kad, ko gero, pirmą kartą buvo organizuota tokio tipo diskusija, pasidalinta nuomonėmis ir pasiūlymais. Belieka tikėtis, kad pasiūlymai bus išgirsti ir atetityje turėsime efektyvų dialogą tarp NVO ir VBO sektoriaus ir Seimo. Dėkojame Redai Kneizevičienęi už tokią iniciatyvą.

Diskusijos įrašas You Tube yra čia.

You are currently viewing Diskusija seime apie NVO teisinį reglamentavimą

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.