Gegužės 22 dieną Kultūros ministerijoje vyko Europos ekonominės erdvės (EEE) finansinio mechanizmo Kultūros programos 2014-2021 m. koordinacinis susitikimas, kuriame buvo svarstoma, kaip efektyviau panaudoti kultūros programos galimybes Lietuvoje siekiant kuo didesnės pridėtinės vertės.

Apsvarstytas tarpusavio bendradarbiavimas, siekiant kuo geriau atstovauti Lietuvos poziciją per būsimas konsultacijas /derybas su EEE finansinio mechanizmo valdyba.
LR Kultūros ministerija (KM) drauge su Centrine projektų valdymo agentūra (CPVA) šiuo metu rengia naują kultūros programą, kurioje didelis dėmesys skiriamas vietos bendruomenių įtraukimui ir jų poreikių tenkinimui.
Šiame posėdyje dalyvavo LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė ir LVBOS tarybos narė Rasa Stonienė. Buvo pasoūlyta, kad būtina atskirti miesto ir regionų finansavimą, skirtą infrastruktūros tvarkymui, kad šia parama kuo daugiau galėtų pasinaudoti regionai, o ne tik didieji miestai. Taip pat akcentuota, kad reikėtų numatyti prioritetą tiems projektams, kuriuose apjungiama infrastruktūros ir minkštosios veiklos, yra įtraukiami vietos bendruomenės nariai. Taip pat nemažas dėmesys turi būti skiriamas bendradarbiavimo tinklų kūrimui ir kompetencijų kėlimui. Svarbu, kad pareiškėju galėtų būti įvairios NVO, kurių savanoriškas darbas galėtų būti užskaitomas kaip tinkamas papildomas finansavimas. Regionuose labai reikalinga parama etnografiniams kaimams, griūvantiems kultūros paveldo objektams, nematerialaus kultūros paveldo išsaugojimui.

Birželio mėnesį konsultacijos bus tęsiamos, nes konkretūs kvietimai dalyvauti programos įgyvendinime bus paskelbtos vėliau, suderinus Lietuvos poziciją su fondo donorais.

You are currently viewing EEE finansinio mechanizmo Kultūros programos 2014-2021 m. koordinacinis susitikimas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.