Gegužės 22 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko susitikimas diskusija dėl papildomų veiklų, skirtų asmenims, gaunantiems paramą iš Europos pagalbos labiausiai skurstantiems asmenims fondo. Nepasiturintiems Lietuvos gyventojams šalia maisto produktų (dalijami 6 kartus per metus) ir higienos prekių (dalijama 2 kartus per metus) dalinimo bus pradėtas finansuoti ir papildomų priemonių (veiklų) įgyvendinimas.
Projektas, finansuojamas iš EPLSAF lėšų, yra įgyvendinamas visose 60 Lietuvos savivaldybių. Projekto vykdytojas – Europos socialinio fondo agentūra (Pirkimų ir projektų vykdymo skyrius). Projekto partneriai – visos savivaldybių administracijos (Socialinės paramos skyriai) ir 3 NVO – labdaros ir paramos fondas „Maisto bankas“, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija ir Marijampolės krašto Samariečių bendrija (toliau – projekto partneriai).
Atkreipiu Jūsų dėmesį, kad papildančias priemones gali įgyvendinti pačios savivaldybės arba aukščiau nurodytos NVO savo jėgomis, tačiau jos taip pat gali pirkti atitinkamą paslaugą iš išorės vadovaujantis Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis.

Kviečiame vietos bendruomenes pasinaudoti šia galimybe ir teikti savo paslaugų pasiūlymus vietos savivaldybėms ir taip prisidėti prie EPLSAF papildančių priemonių įgyvendinimo. Jeigu konkreti NVO norėtų siūlyti tam tikras veiklas reikėtų, kad ji susisiektų su atitinkamos savivaldybės Socialinės paramos skyriumi ir išklausytų jų lūkesčius, galimybes ir planus dėl veiklų įgyvendinimo laikotarpio.
Susitikime dalyvavo LVBOS ir Sūduvos VVG pirmininkė Reda Kneizevičienė, LVBOS tarybos narė Pagėgių krašto VVG pirmininkė Rasa Stonienė bei Širvintų miesto bendruomenės atstovai.

Kviečiu vietos bendruomenes pasinaudoti šia galimybe ir bendradarbiauti, siekiant užtikrinti kuo kokybiškesnių paslaugų suteikimą sunkiai gyvenantiems asmenims.

LVBOS atstovai susitiko ir SAD ministru Linu Kukuraičiu. Pasinaudota proga pasidomėti, kada vis tik bus paskelbta vietos bendruomenių rėmimo savivaldybėse programa. Ministras informavo, kad ministerijos Teisės departamentas baigė vertinti aprašą ir greitu laiku programa bus paskelbta. Vietos bendruomenes neramina, kad vasarą daugelyje savivaldybių tarybos posėdžiai nevyksta ir projektų įgyvendinimui liks tik paskutinis ketvirtis. Taip pat kalbėjome apie tai, kad ši programa turėtų būti tęstinė, 3 metams, kad nereikėtų kasmet ilgai gaišti vis keičiant aprašus.

LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė

You are currently viewing Susitikimas SADM dėl paramos veiklų skurstantiems asmenims

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.