Liepos 21 d. LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas ir administratorė Marija Bindokaitė dalyvavo susitikime su Kauno m. savivaldybės Antikorupcijos komisija, kurioje buvo svarstomas LVBOS raštas dėl Kauno miesto sav. Antikorupcijos priemonių plano. Rašte buvo pateikiamos pastabos apie menką komisijos vykdomos veiklos visuomenės informuotumą, 2019-2021 m. korupcijos prevencijos priemonių plano nebuvimą. Tinklapyje www.kaunas.lt skelbiamos tik 2015 ir 2019 m. ataskaitos, sudėtinga norimos informacijos apie auditus, viešųjų ir privačiųjų interesų skelbimą ir pan. paieška savivaldybės tinklalapyje.
LVBOS raštas skelbiamas čia: https://lvbos.lt/dokumentai/.

Antikorupcijos komisijos nariai sutiko su pastabomis, išsakytomis rašte, tačiau duomenų, t t. ir Korupcijos priemonių plano 2020-2021 m. nebuvimą tinklapyje paaiškino tuo, kad Kauno savivaldybė gavusi teisininkų atsakymą, kad tokie priemonių planai nebūtini, jų būtinumo nėra Lietuvos įstatymuose. Gautame rašte komisijai nurodytos nuorodos tinklapyje www.kaunas.lt, kuriose skelbiami reikiami dokumentai. Tačiau šis raštas neskelbiams Korupcijos prevencijos skyrelyje! Patį priemonių planą ruošia ir priima taryba. Keistokai nuskambėjo tai, kad tinklapio, kuriame visa korupcijos prevencijos veikla būtų viename skyrelyje (kategorijoje) pertvarkymas yra brangokas ir užtruks.

Kauno m. sav. Antikorupcijos komisijos pirmininkė E. Gudišauskienė ir nariai pažadėjo, kad į LVBOS pasiūlymus bus atsižvelgta, bus kreiptąsi į tarybą, kad būtų sudaryta darbo grupė, kurioje dalyvautų ir Kauno bendruomenių centrų asociacijos (KBCA) atstovai. Apie sprendimą pažadėta informuoti.

LVBOS raštas buvo pateiktas pagal sąjungos vykdomo projekto „Skaidri Lietuva: vietos bendruomenių įsitraukimas į viešojo valdymo procesus ir korupcijos mažinimą“ veiklas, kuriose numatyta peržiūrėti savivaldybių korupcijos prevencijos planus ir teikti pasiūlymus jiems papildyti.
Projektas yra finansuojamas pagal 2014-2020 metų Europos sąjungos fondų investicijų veiklos programos 10 prioriteto „Visuomenės poreikius atitinkantis ir pažangus viešasis valdymas“ priemonę „Visuomenės nepakantumo korupcijai didinimo ir dalyvavimo viešojo valdymo procesuose skatinimo iniciatyvos“.

Dėl antikorupcijos komisijų veiklos raštai buvo teikti Kazlų Rūdos ir Šiaulių savivaldybėms. Kazlų Rūdos savivaldybė atsižvelgė į pateiktu pasiūlymus. Iš Šiaulių m. savivaldybės atsakymo nesulaukėme.

You are currently viewing Diskusija su Kauno savivaldybės Antikorupcijos komisija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.