Liepos 25 d. Klaipėdos bendruomenės aktyvistai pakvietė į akciją – diskusiją „Šok už pajūrį – išsaugokime Girulių mišką“. Nors galutiniai sprendimai dėl Girulių miško iškirtimo, statant geležinkelio manevrinį terminalą valstybėje dar nepriimti, gyventojų nepasitenkinimą kursto ruošiami strateginio planavimo dokumentai.

Spaudoje ir naujienų portaluose ne kartą skelbė apie klaipėdiečių nepasitenkinimą valdžios ketinimais plėsti geležinkelio bėgius per Girulių mišką. Ypač daug čia dirba Klaipėdos bendruomenių asociacija, kuri pateikusi daug raštų visoms valstybės institucijoms, vyriausybei. Gyventojams pavyko pasiekti, kad šiuo metu nagrinėjama daugiau alternatyvų, kur ateityje galėtų būti iškeliama geležinkelio stotis. Papildomai ir Klaipėdos miesto taryba ruošia pasiūlymą Vyriausybei dar plačiau pagalvoti: „plačiau išnagrinėti transeuropinio B transporto koridoriaus Klaipėdos geležinkelio mazgo alternatyvas“, neapsiribojant Vyriausybės nutarime nurodytais ruožais. Mieste vertinama, kad nuo krovinių Klaipėdos centrą galėtų gelbėti geležinkelio atšaka per Radviliškį ir Pagėgius.

Klaipėdos bendruomenių asociacijos valdybos pirmininkas Gintaras Ramašauskas primena, kad grėsmė Girulių miškui iškilo visai netikėtai – Vyriausybės dokumentuose čia numatytas terminalas, į kurį suvažiuotų konteineriai. „Oficialūs duomenys nėra skelbiami, kiek miško iškirsti reikėtų terminalui, gali būti virš 100 hektarų, o šnekama tik apie manevrinės stoties iškeldinimą, kam būtų iškirsta apie 30 ha. Jautrią tklaipėdiečiams vietą bando sunaikinti, o miesto savivaldybė patvirtino tuos planus. Ėmėmės aktyvių veiksmų ir pavyko laimėti visuomenės dėmesį, įsijungė visų partijų politikai“, – diskusijoje kalbėjo G. Ramašauskas.

Klaipėdiečia primena, kad Lietuvoje vis dar veikia Orhuso konvencija, kurioje didžiausias dėmesys skiriamas tvariai, saugiai ir švariai aplinkai.

Primename, kad raštą dėl Transeuropinio IX B transporto koridoriaus ruožo – Klaipėdos geležinkelio mazgo susisiekimo komunikacijų inžinerinės infrastruktūros vystymo planų rengimo pradžios teikė ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga. Gavome iš kelių ministerijų atsakymus, kuriuos skelbiame LVBOS dokumentai/ Rezoliucijos.

Paruošta pagal portalo 15min.lt straipsnį ir Klaipėdos bendruomenių asociacijos informaciją.

You are currently viewing Diskusija dėl Geležinkelio terminalo Klaipėdoje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.