Liepos 23 d., Kauno Santakos viešbutyje įvyko diskusija apie NVO, Verslo, Savivaldos ir Bendruomenė partnerystės ryšius bei bendradarbiavimą. Diskusijos organizatoriai – Kauno moters užimtumo inofrmacijos centras (MUIC).

Diskusijoje dalyvavo įvairių Kauno, Marijampolės m. moterų, socialinių nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų atstovai, Kauno miesto ir rajono atstovai, Kauno m. sav. vicemerė R. Šnapštienė, Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacijos pirmininkas Jonas Guzavičius, Mondalez Komunikacijos ir administracijos specialistė Karolina M. Auglytė ir kiti.

Diskusijoje NVO atstovai dalinosi savo patirtimi, problemomis ir norais bendradarbiaujant su savivlados institucijomis. Verslo atstovai pasakojo kaip suteikiama parama NVO, Kauno m. socialinių paslaugų sk. vedėja G. Vareikienė papasakojo apie viešųjų ir socialinių paslaugų teikimo ir perdavimo mechanizmą Kauno savivaldybėje (tik trumpalaikis projektinis finansavimas ir viešieji pirkimai).

Didelį šurmulį sukėlė Kauno vicemerės Rasoc Šnapštienės pranešimas apie savivaldybės požiūrį į NVO: savivaldybė joms neteiks jokios „paramos“, nes įstatymuose nėra kalbama apie NVO rėmimą, – ypač kultūrinėje srityje, – socialinės paslaugos perkamos arba projektiniu, arba viešųjų pirkimų būdu, Griežta nepalenkiama nuomonė, kad NVO ir bendruomenės tiesiog privalo teikti paslaugas. Vicemerės nuomone, tokia padėti yra gera ir normali, yra normalus bendradarbiavimas ir pagarba nevyriausybinėms.

Visiškai priešingą nuomonę išsakė LVBOS ir KBCA pirmininkas prof. Ramūnas Navickas. Kaune jokio bendradarbiavimo nėra, bendruomenių organizacijų projektinės paraiškos Kauno svivaldybės programoje „Iniciatyvos Kaunui“ atmetami, nėra normalaus dialogo. Ir NVO, ir bendruomeninių organizacijų tarybos suformuotos savivaldybės nuožiūra ir yra neveiklios. NVO neturi patalpų, tad paslaugas teikti nėra galimybių, yra daug reikalavimų, kurių be finansavimo ir atitinkamų kompetencijų negalima įvykdyti.

Kauno savivaldybės atsainiu požiūriu į socialines paslaugas teikiančias NVO išsakė ir Kauno neįgaliųjų asociacijos atstovė, nes jų organizacja COVID-19 karantino metu negalėjo teikti paslaugų dėl savivaldybės kaltės: savivaldybės administracijos įsakymu buvo sustabdytas bet koks (net programinis) finansavimas. Kai tuo tarpu teikiamos paslaugos buvo ypač būtinos neįgaliesiems ir patiriantiems socialinę atskirtį.

Apie tyrimo Lyčių lygybės srityje rezultatus kalbėjo Moterš lobistinės organizacijos direktorė Audronė Kisielienė.
Vis tik diskusijoje vyravo draugiška aplnka: susirinkusieji dalinosi įspūdžiais, patirtimi, prie kavos puodelio – kontaktais. Mūsų nevyriausybininkai nepraranda vilties ir optimizmo tapti lygiaverčiais savivaldybių partneriais.

Dėkojame organizatoriams už galimybę dalyvauti diskusijoje tokia aktualia tema. Manome, kad tokis diskusijos būtinos ir kitose savivaldybėse.

Nuotraukos KMUIC (Kauno moters užimtumo informacijos centras)

You are currently viewing

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.