Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga baigė įgyvendinti Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Ukrainos Hersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“. Rugsėjo 25-29 dienomis Ukrainoje vyko šio projekto spaudos konferencijos, kurių metu buvo pristatyti projekto rezultatai bei sukurta virtuali bendradarbiavimo platforma www.lituk.eu
Ši platforma bus naudinga tolimesniam jaunimo organizacijų ir vietos bendruomenių bendradarbiavimui. Projekto partnerių prašymu šioje platformoje yra galimybė registruotis ir biudžetinėms organizacijoms, kurios ieško partnerių Lietuvoje arba Ukrainoje. Spaudos konferencijose dalyvavo projekto vadovė Reda Kneizevičienė, kuri pristatė projekto veiklas ir virtualią bendradarbiavimo platformą. Projekto partnerių Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos viceprezidentai Eglė Plikaitienė ir Gintas Jasiulionis pasidalino savo patirtimi bei įžvalgomis apie vietos valdžios ir nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą. Kazlų Rūdos savivaldybės Bagotosios bendruomenės ir jaunimo klubo „Bigeris“ pirmininkas Audrius Raškauskas papasakojo apie savo vadovaujamų organizacijų veiklą ir dalinosi patirtimi apie motyvacines priemones. Projekto partnerių Ukrainos jaunimo organizacijų tinklo “Jaunimo alternatyva“ vadovė Liudmila Kudina spaudos konferencijų metu pristatė projekto partnerių veiklą ir pasidalino Ukrainos jaunimo atstovų atsiliepimais apie projekto naudingumą.
Paskutinis vizitas Ukrainoje prasidėjo Pervomaisko mieste, kur susitikome su mero pavaduotoju Sergejumi Bondarčiuku. Jis buvo mokymų ir jaunimo akademijos Lietuvoje dalyvis. Sergejus yra vienas iš dalyvių, kuris pradėjo praktiškai taikyti Lietuvoje įgytą patirtį ir planuoja savivaldybėje įsteigti jaunimo tarybą, kurią sudarytų tik jaunimo atstovai. Susitikime buvo pasidalinta patirtimi apie savivaldybių jaunimo tarybų veiklą Lietuvoje. Rugsėjo 26 dieną vyko pirmoji spaudos konferencija Kirovograde. Buvo malonu susitikti su jau pažįstamais, kurie buvo projekto dalyviai. Jie dalinosi savo įspūdžiais iš projekto veiklų. Spaudos konferencijose dalyvavo vietos žurnalistai, kurie parengė pranešimus spaudai.
Rugsėjo 27 dieną susitikimas vyko Hersone. Buvome maloniai nustebinti, nes po spaudos konferencijos buvome pakviesti dalyvauti radijo laidoje „Dienos aktualijos“ ir padalinti savo įžvalgomis su radijo klausytojais. Rugsėjo 28 dieną vyko paskutinė spaudos konferencija Nikolajevo mieste. Čia mus priėmė Nikolajevo miesto meras Aleksandr Senkevič . Malonu buvo girdėti, kad meras glaudžiai bendradarbiauja su jaunimo organizacijomis ir supranta, kad jaunimas – tai šalies ateitis ir dėmesys jiems būtinas. Kad tai nėra tik tušti žodžiai, patvirtino ir vietos jaunimo organizacijų atstovai, kurie pasidžiaugė bendradarbiavimu su miesto savivaldybe. Jaunimo organizacijos drauge su vietos savivaldybe organizuoja daug įvairių pilietinių akcijų, vykdo aplinkos tvarkymo projektus, aktyvina vietos gyventojus rūšiuoti atliekas ir kitas socialines iniciatyvas. Apie šią spaudos konferenciją buvo parengtas regioninės televizijos reportažas.
Nuoširdžiai noriu padėkoti šio projekto ekspertams, kurie aukodami savo laiką, be jokio atlygio dalinosi savo patirtimi su partneriais Ukrainoje: LVBOS atstovams: Jolantai Marijai Malinauskaitei, Olegui Beriozovui, Audriui Raškauskui, Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacijos atstovams Kęstučiui Vilkauskui, Jurbarko rajono Viešvilės seniūnui Valentinui Kucinui, Jonavos sav. Ruklos seniūnui Gintui Jasiulioniui, Marijampolės Mokolų seniūnei Eglei Plikaitienei. Dėkoju Zarasų-Visagino ir Utenos krašto vietos veiklos grupėms ir Vilniaus miesto Užupio bendruomenei už pagalbą organizuojant Jaunųjų lyderių akademiją Lietuvoje.
Tikime, kad projekto rezultatai turės įtakos Ukrainos demokratiniams procesams. Malonu buvo matyti jaunimo norą ir ryžtą dirbti savo šalies gerovės vardan. Puikiai suprantame, kad 7 mėnesių projektu didelių rezultatų pasiekti yra sunku, tačiau jaunimo iniciatyvos džiugina ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo. Buvo be galo malonu dirbti su projekto partneriui – Ukrainos jaunimo organizacijų tinklu „Jaunimo alternatyva“, kuris padėjo organizuoti mokymus, spaudos konferencijas, atrenkant projekto dalyvius, viešinant projektą ir rengiant ataskaitas.
Visus, norinčius dalyvauti projektinėje veikloje su Ukrainos partneriais kviečiame registruotis naujoje virtualioje bendradarbiavimo platformoje www.lituk.eu

Nuotraukos skelbiamos čia.

Projekto vadovė Reda Kneizevičienė

You are currently viewing Baigėsi LVBOS – Ukrainos projektas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.