Spalio 3 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko NVO tarybos posėdis, kurio metu VšĮ „Versli Lietuva“ pristatė Viešųjų paslaugų perdavimo savivaldybėse modelį. Buvo pristatyta tik tyrimo santrauka, visas modelis – spalio 15 dieną Atviros vyriausybės posėdyje.
Paslaugų perdavimas Lietuvos savivaldybėse vyksta labai vangiai. Savivaldybės vis dar nepasitiki NVO sektoriumi. Daugelyje savivaldybių nusistovėjusi tvarka, kad paslaugas teikia tik biudžetinės įstaigos arba jų kontroliuojamos viešosios įstaigos, o naują paslaugos teikėją (NVO) mato kaip didžiausią konkurentą ar net priešą. Nors pastarieji ne kartą įrodė, kad gali šias paslaugas teikti kokybiškiau, geriau, efektyviau ir pigiau.
NVO taryba aptarė lobizmo įstatymo, NVO plėtros įstatymo projektus bei Vietos bendruomenių stiprinimo programos aktualijas. Numatyta sukurti laikiną darbo grupę, kuri aptartų vietos bendruomenių stiprinimo programos probleminius klausimus, nes įgyvendinant šią programą vis dar kyla daug neaiškumų dėl viešųjų ir  privačių interesų derinimo bei vietos bendruomenės sąvokos. Numatoma šią darbo grupę formuoti iš LVBOS, NIPC, LSA, LSSA ir SADM atstovų.
Džiugi naujiena yra ta, kad SADM Vyriausiąja patarėja nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių klausimais pradėjo dirbti Aurelija Olendraitė, kuri yra kompetetingas žmogus NVO klausimais.

 

You are currently viewing Lietuvos NVO tarybos posėdyje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.