• Post category:Naujienos

Rugpjūčio 25 d. Kultūros ministerijos ir programos „Kurk Lietuvai“ atstovų surengtoje viešojoje konsultacijoje aptarti kultūros paslaugų prieinamumo regionuose didinimo klausimai ir galimybės.
Kadangi nežinome, ar LVBOS ir LKBS atstovai dalyvavo šioje nuotolinėje diskusijoje (skelbėme FB paskyroje), bandome užpildyti šią spragą.
Kultūros ministerijos psl. skelbiama:
„Nuotoliniu būdu vykusioje viešojoje konsultacijoje pristatyta kultūros paslaugų prieinamumo didinimo regionuose problematika ir galimybės. Viešojo ir nevyriausybinio sektoriaus kultūros organizacijų bei savivaldos atstovai aktyviai diskutavo ir ieškojo bendrų sprendimų, kaip efektyviau spręsti šiuos klausimus kartu. Siekiant padidinti kultūros paslaugų prieinamumą, būtinas visų lygių suinteresuotų institucijų ir kultūros partnerių bendradarbiavimas. Renginio metu dalyviai teikė savo siūlymus ir geruosius pavyzdžius, kaip pagerinti kultūros paslaugų prieinamumą pritraukiant profesionalų scenos meną ir užtikrinti pasiūlos regionuose kokybę.
Programos „Kurk Lietuvai“ projekto vadovė Vėjūna Žalalytė pristatė pirmą kartą parengtą kultūros paslaugų prieinamumo žemėlapį (daugiau apie projektą skaitykite čia: http://kurklt.lt/projektai/kulturos-paslaugu-prieinamumas/).

„Gyventojų apklausa parodė, kad kultūros paslaugos tampa vis mažiau prieinamos. Gyventojai vertina, kad Lietuvos mastu kultūros paslaugų prieinamumas sumažėjo 12 %. Ypač krito aukščiausio lygio scenos menų (opera, teatras) prieinamumas (-23 %). Paslaugos yra netolygiai prieinamos, lyginant miesto ir kaimo vietoves. Pagrindinės kliūtys yra kaina ir geografinis pasiekiamumas (2017 m. Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimas)“.
http://kurklt.lt/…/upl…/2020/07/Teminio-tyrimo-ataskaita.pdf

You are currently viewing Viešoji konsultacija Kultūros paslaugų prienamumui regionuose didinti

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.