Ketvirtadienio vakarą vykusios susirinkimo metu padėti pagrindai Klaipėdos bendruomenių asociacijai. Jos pirmininku išrinktas Muzikos centro (senamiesčio) seniūnaitis Renaldas Kulikauskas.
Kol kas į šią asociaciją įstojo Klaipėdos senamiesčio gyventojų, Girulių ir Paupių bendruomenės, o kitų atstovai žada tai padaryti, kai susitvarkys formalumus.

Pačią organizaciją prieš porą savaičių įsteigė R. Kulikauskas, Molo (Melnragės) seniūnaitė Marija Kalendė ir Klaipėdos senamiesčio gyventojų bendruomenės pirmininkas Andrius Petraitis. Prie jos jungtis buvo pakviestos mieste esančios gyventojų bendruomenės.

Aiškindamas į susirinkimą atėjusiems jų atstovams asociacijos steigimo tikslus R. Kulikauskas akcentavo tokios struktūros galimybę bandyti daryti įtaką Savivaldybės sprendimams, kuriais kasmet skirstoma beveik 200 mln. eurų. Jis vardino konkrečius pavyzdžius, kaip iki šiol neatsižvelgiama į prašymus, siūlymus ar priimami neargumentuoti sprendimai.

„Seniūnaičiai prašė susipažinti su „Mėlynojo proveržio“ veiksmų plano juodraščiu, tačiau sulaukė neigiamo atsakymo. Buvo prašyta tik mėnesiui atidėti jo tvirtinimą miesto Taryboje, kad bendruomenė ir patys politikai galėtų detaliau susipažinti su šiuo dokumentu, tačiau į tai irgi nebuvo atsižvelgta. Baseino koncesijos sutartis irgi kėlė klausimų. Renkant vietas naujoms, gana didelėms ir brangioms vaikų žaidimo aikštelėms neatsižvelgta į išsamią studiją, kuri buvo parengta už miestiečių pinigus – tad dabar kalbama, kad vietas parinko po miestą pasivažinėję vicemeras Artūras Šulcas su Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju Olegu Mariničiumi.  Miestai, kurių savivaldybių administracijos randa valios leisti dėl dalies infrastruktūrai skirtų pinigų panaudojimo spręsti pačioms bendruomenėms, gyvena tikrai gerai. Sukviečiami žmones, daugumos valia nusprendžiama, o Savivaldybė netgi nusikrato dalies atsakomybės ir niekas tokiu atveju nekalba apie dviejų vyrų pasivažinėjimus, kurių metu daromi sprendimai“, – dėstė R. Kulikauskas.

Jis priminė ir neseną abejones viešojoje erdvėje kėlusį miesto Tarybos sprendimą 5 mln. eurų vertės apšvietimo įrangą perduoti Savivaldybės valdomai UAB „Gatvių apšvietimas“.

„Lankantis miesto Tarybos komitetų posėdžiuose kartais kyla įtarimas, kad kai kurie politikai nebūna susipažinę su svarstomais sprendimų projektais, jie priimami tik kurio nors vieno iniciatyva, kuris sako, kad tai yra gerai. O tokia asociacija, pasitelkusi kompetetingus specialistus, galėtų teikti argumentuotus savo pasiūlymus ir vertinimus“, – sakė R. Kulikauskas, kuris registruojant Klaipėdos bendruomenių asociaciją buvo tapęs laikinu jos vadovu.

Į susirinkimą buvo atėję per 20 miesto bendruomenių atstovų. Daliai jų kilo klausimų, ar jie gali priimti tapti asociacijos nariais be atitinkamų savo valdymo organų sprendimų, tad buvo nutarta, jog dėl abejojantieji pasianalizuos savo bendruomenių įstatus ir jei reikės priims atitinkamus sprendimus.

Kol kas į asociaciją įstojo Klaipėdos senamiesčio gyventojų, Girulių ir Paupių bendruomenės. Narių sprendimu, asociacijos pirmininku buvo išrinktas R. Kulikauskas.

Šios organizacijos steigimą pasveikino susirinkime dalyvavusi  Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos vadovė Reda Kneizevičienė. Pirmininkė pasveikino Klaipėdos miesto bendruomenes įkūrusias Klaipėdos bendruomenių asociaciją. Susitikimae su Klaipėdos miesto bendruomenėmis apžvelgtos vietos bendruomenių naujienos, pasidalinta patirtimi, kaip dirbti skėtinėje organizacijoje ir aptartos ateities perspektyvos.
Linkime sėkmės ir lauksime oficialaus sprendimo tapti LVBOS nariais. Vakar sprendimas įstoti į Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungą (LVBOS) buvo priimtas vienbalsiai.

Tinklalapio „AtviraKlaipeda.lt medžiaga.

You are currently viewing Susivienijo Klaipėdos bendruomenės

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.