Gegužės 4 dieną Ūkio ministerijoje vyko Europos Komisijos/EMES tyrimo, rengiant Lietuvos socialinio verslo ekosistemos studijos aptarimas. Remiantis šia studija, OECD bus teikiamos rekomendacijas Lietuvai dėl socialinio verslo vystymo.
Susitikime buvo analizuojami pagrindiniai tyrimo teiginiai, vyko Ūkio, Žemės ūkio ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų atstovų, mokslininkų ir socialinio verslo praktikų diskusija. Šio susitikimo metu išsakytos mintys ir nuomonės taps šio tyrimo dalimi. Pagrindinis dėmesys buvo skirtas socialinės įmonės ir socialinio verslo ir bendruomeninio verslo sąvokoms. Diskusijose buvo keliamas klausimas, kodėl tik socialinėse įmonėse galima įdarbinti neįgaliuosius ir gauti mokestines lengvatas? Jie galėtų darbuotis taip pat verslo subjektuose ar NVO sektoriuje. Susitikimo metu buvo aptartos kliūtys, su kuriomis susiduria socialinis verslas: mažas socialinio verslo žinomumas, žemas visuomenės ir valstybės institucijų pasitikėjimas ir palaikymas, painiava socialinio verslo ir socialinių įmonių supratime, prasta socialinių įmonių reputacija, nėra vieningo sutarimo tarp suinteresuotų šalių dėl socialinio verslo teisinio reglamentavimo, nėra paramos instrumentų socialinio verslo pradžiai, valstybės monopolis viešųjų paslaugų teikime, nėra tarpinstitucinės partnerystės, įgyvendinant socialinio verslo plėtros iniciatyvas. Šiuo metu numatoma įgyvendinti šias priemones, kurios įgalintų socialinio verslo plėtrą: rengiama socialinio verslo teisinė bazė, skatinama viešųjų paslaugų pirkimas iš socialinio verslo organizacijų, ruošiama sisteminė parama per mokestines ir teisines lengvatas, ŽŪM yra parama socialinio verslo pradžiai, planuojama kurti įvairias finansų inžinerijos priemones: kreditai, garantijos, kuriamas socialinio verslo konsultavimo sistema: inkubatoriai, akseleratoriai, skatinamas NVO verslumas ir siekiama didinti socialinio verslo žinomumą. Labai svarbu investuoti ne tik į patį socialinį verslą, bet ir į visuomenę, kad ji suvoktų socialinio verslo kuriamą pridėtinę vertę ir jaustų vidinį pasitenkinimą paslaugas ar prekes įsigyjant iš socialinio verslo subjektų.
Tikiuosi, kad susitikimo metu išsakytos mintys iš praktikų bus kelrodis rengiant teisinį socialinio verslo reglamentavimą.

Susitikime dalyvavo LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė.

You are currently viewing Lietuvos socialinio verslo ekosistemos studijos aptarimas Ūkio ministerijoje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.