Lapkričio 28 dieną įvyko LVBOS tarybos atstovų susitikimas su LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto nariais. Labai gaila, kad tik du nariai (komiteto pirmininkė Guoda Burokienė ir Seimo narys Zenonas Streikus) bei du Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto biuro atstovai parodė susidomėjimą šiuo susitikimu. Dėkojame jiems, kad po ilgo komiteto posėdžio parodė dėmesį mums.
Pagrindinis susitikimo klausimas buvo dėl darbo grupės, kuri dirbtų prie savivaldos įstatymo pataisų, sudarymo. Būtinas aiškesnis vietos bendruomenių teisinis reglamentavimas šiame įstatyme. Vietos bendruomenių atstovai yra pasiruošę aktyviai dalyvauti ir kartu su LR Seimo nariais siekti vietos bendruomenių lūkesčius atitinkančio teisinio reguliavimo. LVBOS mato būtinybę koreguoti Vietos savivaldos ir NVO plėtros įstatymus. Komitetas žada atsižvelgti ir formuojant darbo grupę dėl vietos savivaldos įstatymo keitimo, įtraukti ir vietos bendruomenių atstovus.
Susitikime metu buvo akcentuoti ir kiti teisės aktai, kuriuos būtina koreguoti, siekiant stiprinti vietos bendruomenių veiklą. Šiuo metu pagal VRM projektą dirba vietos bendruomenių ekspertai, kurie parengs teisės aktų siūlymus ir teiks LR Seimui bei įvairioms ministerijoms.
LVBOS nuomone reikia susikoncentruoti ties tais teisės aktais, kurie kasdien slegia vietos benduromenių pečius ir kuo skubiau juos taisyti, nes bendruomeninis judėjimas gęsta. Kuo toliau, tuo labiau suvaržymų. Ar tai padės naujas įstatymas, parodys ateitis.

Susitikime dalyvavo pirmininkė Reda Kneizevičienė, Rasa Stonienė ir Artūras Melianas.
Visada  yra laukiami pasiūlymai ir pastabos, todėl kviečiame vietos bendruomenes būti aktyvesnėmis. Juk nuo visų bendro darbo priklauso kaip gyvensime ateityje.

LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdžio vaizdo įrašas apie vietos bendruomenių įstatymo svarstymas nuo šiame vaizdo įraše: https://www.youtube.com/watch?v=Ss_hMLTgRU02.43.20.

You are currently viewing Susitikimas su Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetu

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.