Spalio 18 d. LVBOS sąjungos pirmininkė Reda Kneizevicienė ir Vilniaus bendruomenių asociacijos pirmininkas Sakalas Gorodeckis dalyvavo Seimo valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdyje, kuriame buvo svarstomos savivaldos įstatymo pataisos ir SADM programos „Remti bendruomenių veiklą savivaldybėse“ pirmosios išvados.
SADM viceministras Eitvydas Bingelis pateikė pirmines išvadas: Lietuvoje pateikta 681 projektas. Susidurta su iššūkiais: ribojančiu vietos bendruomenių veiklas aprašu, skirtingu įvairių savivaldybių požiūriu į programą ir nesupratimu bei seniūnaičių nekompetencija, kuri daug kur tapo tiesiog stabdžiu. Programa vėlavo beveik pusę metų. Viceministras pažadėjo, kad 2018 metų aprašas su ištaisytomis klaidomis bus pateiktas svarstymams iki lapkričio pabaigos, o konferenciją programos išvadoms aptarti norima kviesti lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje.
Susitikime savo pasiūlymus ir pastabas išsakė seniūnų asociacijos prezidentas Kęstutis Vilkauskas, LVBOS pirmininkė Reda Kneizeviciene bei VBA pirmininkas Sakalas Gorodeckis. Pastarųjų pastabose nuskambėjo „kieta“ pastaba, kaip į šią programą savo projektus pateikė NVO, kaip pvz. Vilniuje – „Maisto bankas“, kituose miestuose – staiga atsiradusios VšĮ, pasivadinusios bendruomenėmis… LVBOS atstovai paprašė ministeriją ir seimą pateikti savivaldybėms tikslius „vietos bendruomenių ir vietos bendruomenių organizacijų“ apibrėžimų išaiškinimus, nes tai taip pat jau tampa stabdžiu, finansuojant vietos bendruomenes.

You are currently viewing Susitikimas su Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetu dėl Bendruomenių rėmimo programos

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.