Lapkričio 8 dieną Lietuvos architektų rūmuose įvyko LVBOS tarybos narių susitikimas su Lietuvos Nekilnojamojo turto plėtros asociacijos valdybos nariu, Regroup valdybos pirmininku, Vytu Zabiliu ir Lietuvos architektų rūmų pirmininke Daiva Veličkaite. Susitikime buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės, siekiant aktyviau įtraukti vietos bendruomenes svarstant bendruosius planus, viešųjų erdvių techninių projektų rengimą bei teritorijų planavimą. Vietos bendruomenėms sunku apginti viešąjį interesą, trūksta kompetencijos, vietos savivaldybėse vykstantys vieši svarstymai dažnai būna formalūs. Dažniausiai rengiami projektai pateikiami savivaldybių interneto svetainėse giliai kamputyje ir tai įvardijama, kaip derinimas su visuomene.
Džiugu, kad architektų rūmai svarstys galimybę konsultuoti, atlikti mediatoriaus paslaugų poreikio analizę tarp vietos bendruomenės ir savivaldybės. LVBOS nuomone, tai būtų labai svarbi pagalba vietos bendruomenėms.
Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos nariai jau pradėję bendradarbiauti su Vilniaus miesto bendruomenėmis, svarsto galimybę plėsti savo veiklą visoje Lietuvoje.
Diskusijos metu buvo kalbėta, kad būtina ieškoti bendro dialogo su bendruomenėmis, nes tai padėtų derinti plėtros procesus. Šiandieniniuose svarstymuose trūksta urbanistų, savivaldybių infrastruktūriniai projektai dažnai rengiami chaotiškai, jų tikslas – įsisavinti ES lėšas, nekreipiant dėmesio į bendrą miesto įvaizdžio formavimą ar naudą vietos bendruomenei.  Šiame procese trūksta mokslininkų ir urbanistų dalyvavimo. Teritorijų planavimo derinimo procesas turi būti aiškiai reglamentuotas ir aiškus.
Susitikime asvarstyta galimybė lapkričio 22 dieną Urbanistikos forumo metu pasirašyti trišalę bendradarbiavimo sutartį tarp Lietuvos architektų rūmų, LVBOS ir Nekinlnojamo turti plėtros asociacijos.
Tikime, kad bendras darbas duos gerų rezultatų.
Susitikime dalyvavo LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė ir tarybos narys Rimantas Micka, kuris inicijavo ir organizavo šį susitikimą.

You are currently viewing Susitikimas su Lietuvos architektų rūmais ir NTP asociacija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.