Sausio 23 d. LRS Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas organizavo pasitarimą dėl Vietos savivaldos įstatymo tobulinimo, kuriame dalyvavo savivaldybių, seniūnų asociacijų, LVBOS, LKBS, SADM ir VRM atstovai. Diskutuota apie galimybes tobulinti vietos savivaldos įstatymą, siekiant glaudesnio seniūnijų, seniūnaičių ir bendruomeninių organizacijų bendradarbiavimo. MIestų bendruomeninių organizacijų atstovai pritarė siūlomoms iniciatyvoms, tačiau pabrėžė, kad tik dvipakopė savivalda padėtų iš esmės spręsti ilgai brandintas ir iki šiol neišspręstas problemas.

Prieš posėdį LRS Valstybės valdymo ir savivaldybių komitete vyko susitikimas su Lietuvos seniūnų asociacijos nariais. Malonu, kad mūsų nuomonė dėl savivaldos įstatymo pataisų, siekiant didesnio seniūnijų finansinio savarankiškumo, sutampa. Vietos bendruomenės visada akcentavo, kad seniūnijoms reikia suteikti daugiau savarankiškumo, skirti finansavimą ir pasisakė už tiesioginius seniūnų rinkimus. Seniūnas turi būti tikrasis šeimininkas ir atsiskaityti savo seniūnijos nariams už atliktus darbus. Seniūnijoje labai svarbus yra bendradarbiavimas su vietos bendruomene. Deja, ne visose seniūnijose tai supranta ir patys seniūnai, yra susiskaldymo, ir vietos bendruomenė laikoma opozicine jėga vietos seniūnijai. Tačiau yra ir gražių pavyzdžių, kai bendru darbu pasiekiama gražių rezultatų. Nors Vietos savivaldos įstatymas bendras visai Lietuvai, tačiau taikomas jis labai skirtingai. Vienose savivaldybėse seniūnams suteiktas savarankiškumas, o kitur – jis tik lojalus administracijos direktoriaus tarnas.
Atsižvelgus į seniūnų asociacijos atstovų pasiūlymus, Valstybės valdybo ir savivaldybių komitetas planuoja įregistruoti įstatymo pataisą, kuria būtų numatoma, kad pasibaigus pirmajai kadencijai, seniūną, įvertintą labai gerai ir gerai, skirti antrai kadencijai be konkurso (a. Astrauskas).
Kovo mėnesio pabaigoje Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga numato tęsti diskusijas kartu su Lietuvos seniūnų asociacijos nariais ir ieškoti sprendimų, kaip situaciją gerinti.

Daugiau susitikimo ir posėdžio nuotraukų čia.

You are currently viewing Seimo VVIS komiete dėl Vietos savivaldos įstatymo tobulinimo

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.