Nors vidurvasary karščiai nuslūgo, tačiau NVO ir politikos darbiniame lauke karščiai nesitraukia.

Liepos 11 d. LR Vidaus reikalų ministerijoje buvo diskutuojama apie ateinančias ES investicijas į bendruomenes ir NVO sektorių „Bendruomenės inicijuota vietos plėtra: 2021-2027 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų investavimo kryptys“, kurioje dalyvavo ir LVBOS pirmininkas Ramūnas Navickas.

Tą pačią dieną LR Seime įvyko NVO plėtros įstatymo naujos redakcijos pateikimas, kurį po pateikimo LR Seimo nariai priėmė vienbalsiai.
Tikimasi, kad po šio įstatymo priėmimo rudens sesijoje jau nuo 2020 metų pradės veikti NVO fondas, kuris konkurso būdu skirs finansavimą nacionalinėms ir skėtinėms nevyriausybinėms organizacijoms (t. t. ir bendruomenių organizacijoms), vykdančioms advokacijos veiklas ir prisidedančioms prie pokyčių sprendimų priėmimo procesuose.
Nors LR Seimo nariai išreiškė nuomonę, kad fondo lėšų dydis turėtų būti daug didesnis, nei šiuo metu planuojami 2 – 3milijonai eurų, bandysime atkurti siekį, kad fondo lėšas sudarytų gyventojų nepaskirtų 2% GPM likutis (apie 12 mln. Eur). Taigi, nusimato nemažai darbo artimiausiu metu.

Liepos 11 d. nuo 14 val. Europos Komisijos atstovybėje vyko pasitarimas su Europos Komisijos ir Europos Ekonominių ir socialinių reikalų komiteto nariais apie pilietinės visuomenės vaidmenį valstybės ir ES sprendimų priėmimo procesuose. Jame dalyvavo VBA atstovas R. Samuilevičius.

NVO fondą kuruos Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas ir iš dalies Biudžeto ir finansų komitetas.

NVO fondo svarstymo įrašas yra čia.

Nevyriausybinių organizacijų paramos ir informacijos centro informacija.

You are currently viewing Seime pritarta NVO fondui ir naujos redakcijos NVO plėtros įstatymo projektui

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.