Liepos 10 d. Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga Vidaus reikalų ministerijai ir Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui pateikė savo pastabas ir pasiūlymus dėl Seimui pateikto svarstyti Regionų plėtros įstatymo Nr.VIII-1889 pakeitimo įstatymo projekto.

Taryba nuodugniai susipažino su teikiamu LR regioninės plėtros įstatymo projektu ir iš esmės pritaria šiam įstatymo projektui, tačiau, remdamasi savo bendruomeninių organizacijų patirtimi, kad iki šiol vietos bendruomenių organizacijų atstovai nebuvo kviečiami atstovauti regionų plėtros tarybose, siūlo kelis pakeitimus.

  1. Turi būti patikslintos socialinių ir ekonominių partnerių sąvokos bei šių partnerių skyrimo į regionų plėtros tarybas tvarka, kuri iki šiol nėra aiški. LVBOS siūlo 2 straipsnio 9 punkte įrašyti ne „bendruomeninės organizacijos“, bet „vietos bendruomenių organizacijos“, akcentuojant, kad jų veikla regionų plėtros tarybose susijusi su vietos bendruomene, o ne bendruomenėmis (pvz. mokyklos, pypkorių, akademine, šunų mylėtojų ir t.t.) apskritai.
  2. Kategoriškai nesutinkame su 15 straipsnio 10 punkto 3) papunkčio formuluote, kad socialinių ir ekonominių partnerių atstovai „į Kolegiją atrenkami iš savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybų“, kadangi ne visų savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos yra išrinktos, didelė dalis jų yra savivaldybės tarybos įtakoje, sudarytos „iš viršaus“ ir atstovauja ne vietos bendruomenių organizacijoms. Todėl gali iškilti nemažai ginčytinų problemų, neskaidrumo atvejų, kai taps neaišku, kurios regiono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybų atstovus išrinkti ar „atrinkti“. Tai neužtikrins ir reikiamo vietos bendruomenių interesų atstovavimo sprendžiant vietos problemas ir iškilusius uždavinius. Ir tai siejasi su aukščiau minėtomis pastabomis dėl socialinių partnerių apibrėžimo.

Siūlome 15 straipsnio 10 punkto 3) papunkčio formuluotę: „atstovai į Kolegiją atrenkami… iš Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos“.

Su raštu galima susipažinti LVBOS dokumentai/Rezoliucijos

You are currently viewing LVBOS dėl regionų plėtros įstatymo Nr.VIII-1889 pakeitimo projekto

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.