Spalio 15 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko laikinos darbo grupės posėdis, kuriame aptarti Vietos bendruomenių stiprinimo programos probleminiai klausimai. Darbo grupėje dalyvavo LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė.

Svarbiausias klausimas buvo dėl viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo išplėstinėse seniūnaičių sueigose. Susitikime dalyvavo Vyriausios tarnybinės etikos komiteto (VTEK) atstovas.
Kalbant apie vietos bendruomenių deleguotus asmenis svarbu atkreipti dėmesį, ar šis asmuo turi viešojo administravimo įgaliojimus ar ne. Diskusijose išsiaiškinta, kad  eiliniai asociacijos nariai, nedalyvaujantys nei vienasmeniame, nei kolegialiame organe tokių įgaliojimų neturi ir nepatenka į šį ratą. Todėl vietos bendruomenėms patartina, kad į išplėstines seniūnaičių sueigas būtų deleguojami ne valdybų / tarybų nariai ar pirmininkai, o eiliniai nariai. Tuomet šiems asmenims nereikės nusišalinti nuo sprendimų priėmimo.
Jeigu jau šiais metais VBO delegavo tokius asmenis ir jie dalyvauja išplėstinėje seniūnaičių sueigoje, o joje susidaro situacija, kad neužtenka balsų priimti sprendimą, tuomet patarima vadovautis VTEK’o raštu:
VTEKo atstovas pabrėžė, kad norint atlikti visas reikalingas procedūras, labai svarbūs sekantys veiksmai:
1. Posėdžių viešumas, protokolo viešinimas;
2. Protokolinis sprendimas apie nusišalinimą ir/arba nusišalinimo nepriėmimą;
3. Šio sprendimo paviešinimas deklaracijoje (jungiantis organizacijos vadovui prie sistemos per el. bankininkystę (apie šį veiksmą informuosime artimiausiu metu).
Atlikus šiuos veiksmus, galite būti ramūs dėl bandymo apskųsti jūsų priimtus sprendimus. Šiuo metu rengiamas oficialus VTEK raštas, kuriame tai bus pateiktas išaiškinimas. Raštiškas paaiškinimas dėl seniūnaičių statuso bus paruoštas greitu laiku. Juo  visi galės vadovautis.

Kalbant apie vietos bendruomenės ir VB organizacijos sąvokos apibrėžimą, pažymėta, kad VRM kartu su SADM turi parengti platesnį sąvokos apibrėžimą ar paaiškinimą, nes dabar esantis Vietos savivaldos įstatyme vietos bendruomeninės organizacijos apibrėžimas kelia daug klausimų ir vertinant projektus yra traktuojamas labai skirtingai.

Jau daug kartų buvo išsakyta bendruomenių nuomonė, kad pagrindinė problema yra vėluojantis Vietos bendruomenių rėmimo savivaldybėse programos aprašas, šis klausimas iškeltas ir šiame posėdyje.
Buvo nuspręsta, kad visos suinteresuotos pusės iki spalio 22 dienos turi pateikti pasiūlymus, ką konkrečiai reikėtų keisti apraše, po to susirinkti šiai darbo grupei, joje apsvarstyti visų socialinių partnerių (LSA LSSA ir LVBOS) pateiktus pasiūlymus ir juos perduoti SADM, kad ministerija  vėliausiai iki naujų metų paskelbtų naują aprašo redakciją.
Kviečiame visus bendruomeniečius paskubėti teikti pasiūlymus.
Visi atsiųsti pasiūlymai bus apsvarstyti spalio 17 dieną LVBOS tarybos posėdyje.

 

You are currently viewing SADM darbo grupės posėdyje dėl Vietos bendruomenių stiprinimo programos

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.