LR Seimas šiandien (birželio 11 d.) priėmė naująjį Lietuvos Respublikos Regioninės plėtros įstatymą (naują redakciją). Pažymėtina, kad naujajame įstatyme į Nacionalinę regioninės plėtros tarybą teisę deleguoti po vieną savo atstovą turi nacionalinė bendruomeninių organizacijų ir NVO tarybos ir po vieną atstovą Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka į Lietuvos Respublikos trišalę tarybą atrinktos darbdavių ir profesinių sąjungų organizacijos.
Regiono plėtros taryba – konkrečios apskrities savivaldybių įsteigtas juridinis asmuo, planuojantis ir koordinuojantis nacionalinės regioninės politikos įgyvendinimą toje apskrityje, skatinantis apskrities socialinę ir ekonominę plėtrą bei apskrities savivaldybių bendradarbiavimą,
atstovaujantis regionui.

Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga (LVBOS) 2019 m. liepos 4 d. raštu kreipėsi dėl Regioninės plėtros įstatymo ir socialinių ekonominių partnerių, tarp kurių yra ir LVBOS, atstovavimo taryboje. Naujojoje redakcijoje nebeliko socialinių ekonominių partnerių, tačiau nacionalinė bendruomeninių organizacijų taryba galės deleguoti po vieną savo atstovą į kiekvieno regiono plėtros tarybą.

Tačiau RP tarybos kolegijoje jau nebeliko socialinių ir ekonominių partnerių. Vietoje jų bus partneriai, o pati kolegija bus sudaroma iš visų regiono plėtros tarybos steigėjomis (dalyvėmis) esančių savivaldybių merų ir savivaldybių tarybų deleguotų šių savivaldybių tarybų narių.
Tačiau Įstatymo 23 str. 10 d. kalbama, kad iš darbdavių, profesinių sąjungų organizacijų, bendruomeninių ir kitų nevyriausybinių organizacijų (toliau – partneriai) atstovų bus sudaroma patariamoji Kolegijos partnerių grupė. Tai iš esmės patenkina LVBOS kreipimąsi, kad RP tarybose atstovautų ir bendruomeninių organizacijų atstovai.

Įstatymas turi įsigalioti nuo 2021 m.sausio 1 d.

Naujoji Regioninės plėtros įstatymo redakcija skelbiama čia.

You are currently viewing Priimtas naujas Regioninės plėtros įstatymas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.