• Post category:Naujienos

Artimiausiu metu beveik 11,5 tūkst. šalies gyventojų, kurie užpildė popierinius prašymus skirti dalį pajamų mokesčio paramai ir juos atsiuntė paštu:

 – per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS) gaus VMI pranešimus (skiltis „Pranešimai“).

– nesinaudojantys EDS, pranešimus gaus paštu, oficialiu registracijos adresu.

Pranešimuose gyventojai matys pateiktuose prašymuose įrašytus paramos gavėjus ir galės patikrinti, ar visi teikti duomenys teisingi.

„Siekdami užkirsti kelią neteisėtam asmens duomenų naudojimui ir sukčiavimui, jau ne pirmus metus taikome prevencinę priemonę: tais atvejais, kai paštu atsiųstame gyventojo prašyme nurodyti kiti paramos gavėjai nei ankstesnių metų prašymuose, gyventojui, kurio vardu pateiktas popierinis prašymas, apie tokį pajamų mokesčio dalies paskyrimą, siunčiame informacinį pranešimą. Tokiu būdu žmogus gali įsitikinti, kad niekas neteisėtai nepasinaudojo jo asmens duomenimis, o skirta parama nukeliaus pageidaujamam paramos gavėjui, politinei partijai ar profesinei sąjungai“, – teigia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

Šiemet prašymus skirti pajamų mokesčio dalį paramai pateikė apie 254 tūkst. gyventojų, iš kurių kone 90 proc. tai padarė elektroniniu būdu (pernai tokiu būdu prašymus teikusių buvo 77 proc.). Įvertinus ir ankstesniais metais pateiktus prašymus pajamų mokesčio dalį skirti 2020 metais, viso šiemet paramos teikėjais taps apie 512 tūkst. gyventojų.

Primename, kad pernai daugiau nei 520 tūkst. gyventojų paramai skyrė apie 21 mln. eurų, iš jų 1 mln. eurų – politinėms partijoms, 380 tūkst. eurų – profesinėms sąjungoms, 214 tūkst. eurų – meno kūrėjams. Gyventojų skirta pajamų mokesčio dalis paramos gavėjams pervedama kasmet lapkričio mėn. 

Pernai dėl galimai neteisėtai skirtos paramos gauti 62 pranešimai, iš kurių 43 perduoti Policijos departamentui.

Todėl paprasčiausiais, greičiausias ir svarbiausia skaidriausias paramos skyrimo būdas – prašymus pateikti savarankiškai elektroniniu būdu per VMI Elektroninio deklaravimo sistemą, pateikus prašymą (forma FR0512).

VMI, NVO informacijos ir paramos centro informacija

You are currently viewing Popierinius prašymus skirti paramą teikę gyventojai sulauks žinių iš VMI

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.