Birželio 28 d. Seimo Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo laikinosios grupės baigiamajame posėdyje – mokslininkų ir praktikų informacija apie Ukrainos ir Lietuvos vietos savivaldą ir gyventojų tiesioginį dalyvavimą vietos reikalų tvarkyme.

Svečiai iš Ukrainos pateikė daug naujos, dar mažai kam girdėtos ir įdomios informacijos apie Ukrainos vietos savivaldos sistemą dabartiniu metu.Lietuvos savivaldybių asociacija prezidentas, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius ir MRU Viešojo valdymo ir verslo fakultetas Viešojo administravimo instituto direktorius prof. dr. Andrius Stasiukynas apžvelgė Lietuvos vietos savivaldos sistemos dabartiniu metu aktualijas ir gyventojų įtraukimo į vietos reikalų tvarkymą klausimus Lietuvos savivaldybėse. Afilijuota prof. dr. Irena Leliūgienė (Mykolo Romerio universitetas), Tarptautinės gyvenviečių ir kaimynystės centrų federacijos narė pasidalijo gausiomis žiniomis ir sukaupta asmenine patirtimi, „tiesiant tiltus tarp kartų“, kaip piliečių dalyvavimo ir jaunimo bendruomeniškumo skatinimo būdą (priemonę). Deja, tenka konstatuoti, kad savivaldybių asociacijos požiūris nesikeičia – savivaldos esmė, asociacijos prezidento nuomone, tik savivaldybių lygmenyje, nekalbant apie bendruomenes ir seniūnijas.

Laikinosios grupės pirmininkas Kestutis Vilkauskas apibendrino Seimo laikinosios Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo grupės Seimo pavasario sesijos metu nuveiktus darbus, suorganizuotus septynis šios grupės posėdžius, kurių metu dalintasi gerąja patirtimi dėl Bendruomeninių organizacijų plėtros įstatymo įgyvendinimo, dėl nuo 2021 m. sausio 1 d. įsigaliojusių Vietos savivaldos įstatymo pakeitimų, reglamentuojančių gyventojų dalyvavimo tvarkant vietos reikalus formas ir joms keliamus reikalavimus, įgyvendinimo, seniūnaičių rinkimų ir jų veiklos aktyvinimo, seniūnijų veiklos ir ūkinio savarankiškumo stiprinimo, dalyvaujamojo biudžeto taikymo planuojant dalį savivaldybės biudžeto asignavimų ir kt.

Nuotoliniame susitikime dalyvavo ir LVBOS atstovai.

Visą įvykusio posėdžio įrašą galite rasti ČIA – https://www.youtube.com/watch?v=qmYCXxsbGTE

You are currently viewing Pilietinio dalyvavimo ir bendruomeniškumo skatinimo laikinosios grupėje

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.