• Post category:Naujienos

„Mokslininkai bei įvairios visuomeninės organizacijos subruzdo. Penktadienį valstybės vadovams jos išsiuntė viešą kreipimąsi dėl Finansų ministerijos parengto Ateities ekonomikos DNR plano. Jų nuomone, šio plano priėmimo procesas neatitinka demokratijos kriterijų ir nėra skaidrus. „Suprantame, kad reikia rasti sprendimus labai skubiai, nes padėtis yra išskirtinė, tačiau tokia skuba kelia didelį susirūpinimą dėl demokratinių procesų nepaisymo. Plano įgyvendinimui skiriamos didžiulės lėšos (6,3 mlrd. eurų), kurių didelė dalis bus skolintos.
Tuo pat metu neskiriama pakankamai lėšų aštrių socialinių, sveikatos apsaugos, švietimo ir aplinkosaugos problemų sprendimui. Tai akcentuojama ir 2020 m. gegužės 20 d. Europos Komisijos parengtose rekomendacijose Lietuvai“, – teigiama kreipimesi“.

NVO nuomone, planas turi būti integruotas į visą valstybės pajamų ir išlaidų kontekstą, kuris jau dabar yra radikaliai pasikeitęs nuo 2020 m. patvirtintų biudžetų. „Tokios apimties investicijų planas negali būti svarstomas ir priimtas tik Vyriausybės lygmeniu, o turi būti išsamiai aptartas ir priimtas Seime. Siūlome jame numatytas priemones integruoti į 2020 m. II pusės biudžeto projektą, sudaryti sąlygas biudžeto pakeitimams, organizuoti plataus masto klausymus ir priimti pataisytą biudžetą Seime. Remiame Vyriausybės norą aptarti projektą su visuomene ir socialiniais partneriais. Tačiau pasirinktas terminas – 5 darbo dienos – nėra pakankamas“, teigia nevyriausybinio sektoriaus atstovai.

Organizacijos yra pasirengusios bendradarbiauti, ieškant oplimaliausio sprendimo plano tobulinimui, jei Seimas bei Vyriausybė sudarys tam sąlygas“, – rašoma kreipimesi.

NVO kreipimąsi pasirašė ir jam pritarė ir Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos taryba.

Visas straipsnis skelbiamas https://www.lrytas.lt portale

You are currently viewing NVO pasirašė kreipimąsi dėl ekonomikos gaivinimo plano – skubėjimas kelia įtarimų

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.