Gruodžio 8 d. įvyko jau tradicija tapęs Nacionalinis NVO forumas, kurį organizavo Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras, kuriame buvo pateikta NVO sektoriaus situacija. NVO forumo tikslas – aptarti NVO politiką, išskiriant praktinius jos įgyvendinimo aspektus, pasitelkiant Lietuvos ir tarptautinę patirtis, atkreipiant dėmesį į NVO raidą, teisinę ir mokestinę aplinkas, pristatant atliktus naujausius sektoriaus tyrimus, problemas ir perspektyvas. 

Šių metų forumo dėmesys krypo į NVO sektoriaus VALDYSENĄ, FINANSUS ir PARTNERYSTĘ. Šiuo NVO forumu stengiamasi atkreipti dėmesį į stiprių ir kompetentingų nevyriausybinių organizacijų vaidmenį skatinant savanoriškas veiklas, didinant pilietinę atsakomybę bei kuriant socialinę vertę visuomenei.

Nacionalinės NVO koalicijos direktorė Gaja Šavelė taip pat skaitė pranešimą šiame forume tema „NVO vizija 2050. NVO ateitis ar praeitis?“. Pranešimo pagrindinis dėmesys buvo skiriamas Nacionalinės NVO koalicijos bei jos narių — nacionalinių skėtinių NVO — inicijuotai NVO sektoriaus plėtros koncepcijai „NVO sektoriaus ateitis labai svarbi, tačiau ji priklauso ir nuo požiūrio, ar mes, NVO atstovai, jaučiamės savo valstybės ateities kūrėjai? Laikas žengti dar vieną drąsų žingsnį ir nuspręsti, koks bus NVO sektorius. Laikas sustoti kasdienybėje ir pagalvoti, kur gi vis dėlto mes einame, ko siekiame, kokio pokyčio norime ir koks yra NVO vaidmuo mūsų valstybėje. Ar mes galime prisidėti stiprinant atstovaujamąją demokratiją, įgalinant žmones dalyvauti bei įsitraukti į valstybės valdymą? Atsakymai į šiuos klausimus yra ypatingai svarbūs ir aktualūs norint sukurti kryptingą bei daug žadančią Lietuvos pažangos strategiją 2050.“ — kalbėjo Gaja Šavelė.

Forume buvo paskelbti savivaldybių NVO tarybų aktyvumo ir padėties tyrimas.

Visus šio forumo pranešimus rasite paspaudę ant šios nuorodos: http://www.3sektorius.lt/nisc/nvo-forumai/, o viso renginio vaizdo įrašas bus patalpintas youtube NIPC paskyroje: https://www.youtube.com/…/UCwC9JgQjb…/featured

You are currently viewing NACIONALINIS NVO FORUMAS 2021

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.