Gruodžio 8 d. Seimo narių Guodos Burokienės ir Aušrinės Norkienės iniciatyva buvo organizuota diskusija Seime „Bendruomeninių organizacijų vystymas plečiant pilietinės visuomenės galias“, skirta Savanorių dienai paminėti. Jame dalyvavo Prezidentūros kanclerės patarėja, Žemės ūkio ministerijos atstovės Ilona Javičienė ir socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministrės patarėjas Martynas Šiurkus, Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Virginija Šetkienė, VVG tinklo pirmininkė Kristina Damašė, savivaldybių kaimo bendruomenių ir VVG atstovai, LVBOS sekretorė M Bindokaitė. Susitikime nedalyvavo Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

Labai svarbu suvokti, kad ir bendruomeninė veikla keičiasi. Bendruomeninės organizacijos yra labai skirtingos savo narių aktyvumu, keliamų problemų lygiu, kompetencijomis, vykdomomis veiklomis. Todėl reikia jų darbui sudaryti tokias sąlygas, kad kiekvienas, nusprendęs savanoryste prisidėti prie vietos problemų sprendimų, rastų sau tinkamą veiklos sritį ir turėtų galimybes veikti.

Diskusijoje kalbėta apie bendruomenių savanorišką veiklą ir naują SADM projektus toliau vykdyti priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ ir jos bandomąjį modelį, kuris bus vykdomas ir 2022 m. Šio modelio rezultatai bus pristatyti gruodžio 21 d.

Diskusijoje kalbėta apie naujo etapo Leader iniciatyvas, finansavimą, viešųjų ir socialinių paslaugų perdavimą bendruomenėms irypač apie bendruomenių savanorystės veiklos principus, kurie perimant valdžios vykdomas paslaugas pereina į įmonės veikimo principus.

Diskusiją galima peržiūrėti čia.

You are currently viewing Bendruomeninių organizacijų vystymas plečiant pilietinės visuomenės galias

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.