Kovo 20 dieną vyko LVBOS tarybos posėdis, kuriame buvo svarstoma:
1. Aptarti tarybos narių kelionės į Vokietiją rezultatai. Plačiau apie kelionę buvo rašyta – https://lvbos.lt/1844-2/. NUTARTA, kad iki balandžio 15 dienos rinkti informaciją iš vietos bendruomenių, kurios norėtų ir turėtų galimybę surengti vasaros stovyklas užsienyje gyvenančių lietuvių vaikams, pakviesti vietos bendruomenių atstovus dalyvauti renginyje „Šimtečio Antaninėse Antanave“ https://www.facebook.com/events/150482198963566/ bei liepos 7 dieną „Smetoniško kadrilio“ šventėje ant Pelėdų kalno Kaune.
2. LR Seime įvykusio NVO koalicijos narių susitikimo su LRS laikinosios Pilietinės visuomenės plėtros grupės nariais aptarimas. NUTARTA kreiptis į LR Seimo valstybės valdymo ir savivaldos komiteto narius, kad susipažinti su rengiamu Vietos bendruomenių politikos pagrindų įstatymu bei inicijuoti susitikimą su komiteto nariais, kad aptarti pavasario sesijoje planuojamus svarstyti teisės aktus, kurie yra susiję su vietos bendruomenių veikla.
3. Visuotinis ataskaitinis rinkiminis Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos susirinkimas vyks balandžio 17 dieną Kaune. NUTARTA paraginti Klaipėdos, Širvintų, Pagėgių, Anykščių miestų bendruomenes įsijungti į LVOBS narius. Šių miestų vietos bendruomenių atstovai žodžiu buvo pareiškę norą dalyvauti sąjungoje anksčiau.
4. NVO plėtros įstatymo projekto aptarimas. Susipažinti su projektu galima čia: http://www.3sektorius.lt/…/NVOistatymas_20180109_projektas_… NUTARTA iki balandžio 10 dienos laukti bendruomenių pastabų.
5. Skėtinių organizacijų projekto veiklų aptarimas. NUTARTA atsižvelgus į galimybes, įtraukti šias veiklas: Jaunųjų lyderių akademija, laidų ciklas apie vietos bendruomenių veiklą, forumai apie Izraelio ir Airijos gerąją patirtį, siekiant sustabdyti emigraciją, miestų vietos bendruomenių konferencija, kaimo bendruomenių geriausių projektų konkursas, komunikacijos seminarai vietos bendruomenėms, įrangos įsigijimas vaizdo konferencijų ir tarybos posėdžių organizavimui, penki apskriti stalai saugios kaimynystės ir gyvensenos temomis, bendruomenių renginių fotokonkursas.
6. Pristatytas pradedamas įgyvendinti projektas „Ukrainos Chersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas, pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“. Plačiau apie projektą buvo rašyta: https://lvbos.lt/pradedamas-igyvendinti-lvbos-ukrainos…/
NUTARTA, kad balandžio 26-30 dienomis trys LVBOS eskpertai išvyksta dalyvauti seminare Kirovograde, kuriame pristatys mūsų organizacijos gerąją patirtį.
7. Pristatytas kultūros ministerijos projektas „Smetoniškas šimtmečio kadrilis and Pelėdų kalno„. Šiuo metu laukiame šio projekto įvertinimo.
8. Liepos 19-23 dienomis planuojama išvyka į Lenkiją ir Slovakiją susipažinti su savivaldos ir vietos bendruomenių bendradarbiavimu.
9. Į Valstybės pažangos tarybą prie Vyriausybės visuomeniniu atstovu iš Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos deleguotas tarybos narys Arturas Melianas (Vilniaus bendruomenių asociacija).

You are currently viewing LVBOS tarybos posėdis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.