Vasario 22-25 dienomis Kaselio lietuvių bendruomenės kvietimu Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos tarybos atstovai drauge su „Pasaulio lietuvių žinių“ vedėju Modestu Mastavičiumi, lankėsi Vokietijoje. Vizito metu įvyko susitikimai su Frankfurto lietuvių bendruomenės pirmininku Kęstu Bužinsku ir Kaselio lietuvių bendruomenės pirmininku Rimantu Dailidoniu. Delegacijos atstovai iš Lietuvos dalyvavo Vasario 16- osios gimnazijoje iškilmingame renginyje, skirtame Lietuvos atkūrimo 100-mečiui paminėti, bendrose pamaldose bei vakaronėje, į kurią susirinko virš 300 lietuvių iš visos Vokietijos.
Iškilmingo Lietuvos atkūrimo 100-mečio paminėjimo metu buvo pasirašytas bendradarbiavimo susitarimas tarp Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos ir Kaselio lietuvių bendruomenės.
Lietuvos vietos bendruomenių atstovai buvo maloniai nustebinti, matydami, kad lietuviai, gyvendami Vokietijoje, nepamiršta savo šaknų: veikia šeštadieninės lietuvių mokyklėlės, rengiami įvairūs kultūriniai, sportiniai renginiai, puoselėjamos tautinės tradicijos. Susitikimo metu aptartos bendros idėjos ne tik švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, bet ir ateities planai: rengti vaikams vasaros stovyklas Lietuvoje, bendras muges, kultūrinius renginius ir bendrus projektus. Pakeliui į Kaselį aplankėme lietuvių įkurtą ir vadovaujamą įmonę „Butenas“, kuri pagal savo gaminamos produkcijos apimtį patenka į stipriausių įmonių trejetuką Vokietijoje. Savo produkciją įmonė parduoda ne tik Vokietijoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. Džiugu matyti, kad lietuviai, gyvenantys svetur, sugeba įgyvendinti savo verslo idėjas ir sėkmingai jas plėtoti.
Labai tikime, kad lietuviai, gyvenantys Vokietijoje, bus puikus pavyzdys ir kitų šalių lietuvių bendruomenėms aktyviai įsijungti į aktyvią bendruomenišką veiklą Lietuvoje ir užsienyje. Susitikimo metu buvo aptartos įvairios idėjos, į kurias galėtų įsijungti viso pasaulio lietuviai. Pirmoji idėja, kuri gimė Vokietijoje – birželio 9 dieną surengti viso pasaulio lietuvių šventę „Šimtmečio Antaninės“, kuri vyktų 2018 metų Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje Antanave. Tikime, kad šis nuotaikingas renginys taps geru pavyzdžiu ir padrąsins visas pasaulio lietuvių bendruomenes ieškoti naujų formų ir sprendimų, stiprinant bendruomeninius ir kultūrinius ryšius. Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga pasiruošusi aktyviai dalyvauti šiuose procesuose.
Nuoširdžiai dėkojame Kaselio lietuvių bendruomenės pirmininkui Rimantui Dailidoniui ir Frankfurto lietuvių bendruomenės pirmininkui Kęstui Bužinskui, Vasario 16-osios gimnazijos direktorei Janinai Vaitkienei už šiltą priėmimą ir siekį vienyti visus pasaulio lietuvius bendrai veiklai bei „Reporteriai Vokietijoje“ kūrybinei grupei – Dariui Šulcui ir Jurgitai Noreikaitei, užfiksavusiems gražiausias Lietuvos šimtmečio šventės akimirkas.

Reportažo akimirkos užfiksuotos čia: facebook.com/lvbos/posts/

You are currently viewing Lietuvos ir Vokietijos bendruomenės tiesia bendradarbiavimo tiltus

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.