Sausio 14 dieną vyko LVBOS tarybos posėdis, kurio metu buvo apžvelgtos Vidaus reikalų ministerijos biudžeto lėšomis finansuojamo projekto „Skaidri Lietuva: vietos bendruomenių įsitraukimas į viešojo valdymo procesus ir korupcijos mažinimą“ veiklos. Projekte dirbantys 7 LVBOS ekspertai intensyviai dirba, analizuodami Lietuvos savivaldybių korupcijos prevencijos programas bei rengia pasiūlymus šių programų tobulinimui. LVBOS vardu jau pateikti raštai SADM, SAM, AM su pasiūlymais dėl teisinio reglamentavimo. Sausio pabaigoje – vasario pradžioje planuojami pirmieji mokymai „Viešųjų ir privačių interesų derinimas atstovaujant vietos bendruomenių interesus“, skirti vietos bendruomeninių organizacijų vadovams ir kolegialų organų nariams. Iš viso bus 5 tokio pobūdžio seminarai skirtinguose Lietuvos regionuose. Informacija apie seminarų vietą ir laiką artimiausiu metu bus paskelbta mūsų tinklalapyje www.lvbos.lt ir facebook paskyroje. Per visą projekto vykdymo laikotarpį (trejus metus) planuojama aplankyti visas Lietuvos savivaldybes, kuriose vyks susitikimai su vietos bendruomenių atstovais. Norime išgirsti iš bendruomeniečių, su kokiomis nuotaikomis, džiaugsmais ir rūpesčiais jie gyvena. Būsime dėkingi skėtinėms rajonų organizacijoms, jeigu jos informuotų apie rengiamus susitikimus ir renginius su vietos bendruomenėmis. Mūsų komanda pasiruošusi atvykti susitikti.

Posėdžio metu taip pat buvo aptarta dalyvavimas NVO koalicijos, SADM NVO tarybos veikloje bei pristatytos vietos bendruomeninių organizacijų galimybės dalyvauti 2014 – 2021 m. EEE ir Norvegijos finansinio mechanizmo paramos programoje, kurios kvietimai planuojami šių metų rudenį.
Sausio 24 dieną vyks NVO tarybos priešpaskutinis šios kadencijos tarybos posėdis, kuriame numatoma sugrįžti prie NVO kaip neperkančiosios organizacijos statuso ir pritarti parengtoms Neperkančiųjų organizacijų pavyzdinėmis taisyklėmis, apžvelgti valstybės strategijos ir būsimus Nacionalinės Pažangos Programos (NPP) ruošiamus dokumentus.
Pirmininkė R. Kneizevičienė informavo, kad laukiame Socialinės apsaugos ir darbo ir Užsienio reikalų ministerijoms pateiktų LVBOS projektų paraiškų vertinimo. SADM pateiktas projektas Nevyriausybines organizacijas vienijančių asociacijų institucinio stiprinimo projektų finansavimo 2019 metais atrankos konkursui, o Užsienio reikalų ministerijai – projektas „Ukrainos Juodosios jūros regiono (Odesos, Hersono, Nikolaevo ir Ačakovo apskričių) istorinių kultūros paveldo objektų pritaikymas turizmo poreikiams“. Su nekantrumu laukiame šių projektų įvertinimo. Sėkmės atveju lauks labai intensyvūs projektiniai metai.
Kviečiame miesto ir kaimo bendruomenes, norinčias aktyviai įsijungti į LVBOS veiklą, susisiekti su mumis. Aktyvios veiklos užteks visoms organizacijoms.

You are currently viewing LVBOS tarybos posėdis apie vykdomą VRM projektą

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.