Sausio 10 d. Vilniuje įvyko pilietinės visuomenės organizacijų (PVO) konsultacijos apie EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Aktyvių piliečių fondo (APF) programos tikslus ir prioritetus. Šioje programoje numatoma suteikti 9 mln. parama pilietinės visuomenes stiprinimui. Pirmąsias projektines paraiškas numatoma priimti dar šių metų rudenį.
Akryvių piliečių fondo programos paramos sritys:
Demokratija, aktyvus pilietiškumas; geras valdymas ir skaidrumas;
Žmogaus teisės ir lygiateisiškumo užtikrinimas kovojant su diskriminacija visomis apraiškomis (rasinės ir etninės kilmės, religijos ar įsitikinimų, lyties, negalios, amžiaus, seksualinės orientacijos ar lyties identiteto);
socialinis teisingumas ir pažeidžiamų grupių įtrauktis;
Lyčių lygybė ir smurto lyties pagrindu prevencija;
Aplinkosauga ir klimato kaita.

Šios konsultacijos tikslas buvo identifikuoti ir aptarti esminius iššūkius, su kuriais susiduria pilietinė visuomenė APF remiamose srityse bei pasiūlyti galimus jų sprendimo būdus.
Diskusijose daug dėmesio buvo skiriama iššūkiams, su kuriais susiduriame: tai ir politikų nenoras pripažinti NVO sektorių lygiaverčiu partneriu, NVO kompetencijų trūkumas, ir savanoriškos veiklos skatinimas. Darbo grupėse bandyta labiausiai reikalingų kompetencijų, kokios veiklos galėtų sustiprinti pilietinę visuomenę Lietuvoje. Labai svarbus diskusijos akcentas – tai regioniškumas, nes dažnai stambiuose projektuose dominuoja didelės organizacijos, kurios savo veiklą organizuoja didžiuosiuose miestuose. Parama šiuo atveju bus skiriama regionų ir miestų NVO asociacijomos, kurioms šiaip jau nėra jokių specialių rėmimo programų. Todėl galima pasidžiaugti, kad planuojama atskira priemonė regioninėms NVO, kurioje galės dalyvauti ir mažosios organizacijos.
Malonu buvo susipažinti su profesionaliurenginio moderatoriumi iš Anglijos Martin, kurio dėmesys kiekvienam renginio dalyviui maloniai stebino.
Lietuvos vietos bendrumenių organizacijų sąjunga ir toliau aktyviai pasiruošusi dalyvauti šios priemonės kūrime. Diskusijoje dalyvavo LVBOS pirmininkė Reda Kneizevičienė.
Diskusiją organizavo Atviros Lietuvos fondas, OSFL projektai ir organizacija „Geri norai LT“, kurie pakvietė vietos bendruomenių atstovus įsijungti į bendrą darbą.

Daugiau renginio nuotraukų čia:

You are currently viewing EEE ir Norvegijos finansinių mechanizmų Aktyvių piliečių fondo (APF) programos konsultacija – diskusija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.