Balandžio 27 dieną Kropyvnickyje, Ukrainoje, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos pirmininkė R. Kneizevičienė ir sąjungos atstovai  drauge su partneriais (https://www.facebook.com/youth.alt/) iš Ukrainos pradėjo vykstomojo bendradarbiavimo projektą „Ukrainos Hersono, Nikolaevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“. Projektas finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis.
Jis prasidėjo seminaru „Jaunimo galimybės dalyvauti viešajame valdyme“. Tikime, kad šios 3 dienos Jaunimo atstovams iš Kirovogrado ir Poltavos regiono bus naudingos.
Pirmoji seminaro Ukrainoje „Jaunimo galimybės dalyvauti viešajame valdyme“ diena buvo skirta susipažinti su Ukrainos savivaldos teisiniu reglamentavimu bei aptarti konkrečias priemones, kaip jaunimas gali dalyvauti viešajame valdyme. Pagal galiojančius teisės aktus Ukrainoje savivaldos tarybos nariai kasmet teikia ataskaitas rinkėjams. Atsiskaitymo formą pasirenka pats deputatas. Dažnai tai būna straipsnis spaudoje, socialiniuose tinkluose. Taip pat yra konsultacijos (atviros, elektroninės apklausos arba anketos), klausimai (privaloma bent vieną kartą metuose. Dažniausia išsakoma kritika, būna daug emocijų, o kartais kyla net muštynės) arba teritoriniai susitikimai su vietos gyventojais. Jaunimas darbo grupėse svarstė apie šių formų pliusus ir minusus bei dalinosi savo patirtimi.
Po pietų LVBOS atstovas Olegas Beriozovas pristatė Lietuvos NVO sektoriaus galimybes atstovauti viešajame valdyme, jaunimo organizacijų struktūrą bei savo patirtį jaunimo organizacijose ir Vilniaus m. Šeškinės bendruomenių sąjungoje.
Vakare Lietuvos delegacija aplankė miesto parką, gėrėjomės tulpių žydėjimu ir bendravome neformalioje aplinkoje. Ukrainos jaunimas domėjosi emigracijos, ekonomikos ir jaunimo užimtumo klausimais. Jaunimas džiaugėsi šio projekto galimybe susipažinti su Lietuvos patirtimi ir su nekantrumu laukia vizito į Lietuvą, kur vyks bendra jaunųjų lyderių akademija.

Projektas „Ukrainos Hersono, Nikolajevo, Kirovogorodo ir Poltavos sričių jaunimo organizacijų tinklo sukūrimas pritaikant Lietuvos vietos bendruomenių sąjungos patirtį“ finansuojamas Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos lėšomis (Užsienio reikalų ministerija).

Daugiau susitikimų nuotraukų yra čia:

LVBOS pirmininkės R. Kneizevičienės informacija

You are currently viewing LVBOS ir Ukrainos bendro projekto pirmieji susitikimai

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.