Vasario 12 dieną Užsienio reikalų ministerijoje buvo sudaryta darbo grupė Lietuvos Respublikos veiksmų planui parengti dėl darbotvarkbės „Moterys, taika ir saugumas“. Čia darbo grupę sudaro 5 valstybės institucijos (Krašto apsaugos, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Teisingumo ir Vidaus reikalų ministerijoms) ir 5 skėtinės nevyriausybinės organizacijos (Lietuvos moterų lobistinė organizacija, Lietuvos moterų teisių įtvirtinimo asociacija, Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjunga, Nacionalinė nevyriausybinių vystomojo bendradarbiavimo organizacijų platforma, Žmogaus teisių organizacijų koalicija). Ši darbo grupė iki gegužės mėnesio turės parengti veiksmų planą Jungtinių tautų globaliai darbotvarkei „Moterys, taika ir saugumas“ veiksmų planą.
Vietos bendruomenės kviečiamos teikti pasiūlymus priemonėms, skatinančioms kovoti su smurtu prieš moteris bei pasidalinti savo patirtimi su Ukrainos ir Moldavijos partneriais.
Kviečiame bendruomenes teikti pasiūlymus priemonėms iki kovo 10 dienos, nes iki 11 dienos šiuos pasiūlymus reikia pateikti URM. Kovo 18 dieną vyks antrasis šios darbo grupės posėdis.
LVBOS darbo grupėje atstovauja pirmininkė Reda Kneizevičienė, kuri pirmajame posėdyje akcentavo, kad norint padaryti poveikį žmonėms, būtinas ilgalaikis finansavimas, o ne kelių mėnesių projektas. Tam pritarė ir ministerija. Posėdyje buvo kalbėta, kad tokioms priemonėm galėtų būti projektas net 5 metų laikotarpiui.
Lauksime Jūsų pasiūlymų, vizijų, kokios galėtų būti konkrečios piremonės šiai temai įgyvendinti.
https://data.consilium.europa.eu/…/ST-15086-2018-INIT/lt/pdf
Pasiūlymus prašome siųsti el paštu: lvbosajunga@gmail.com.

You are currently viewing LVBOS dalyvauja URM darbo grupėje „Moterys, taika ir saugumas“

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.